Eğitim Psikolojisi Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Eğitim Psikolojisi Nedir? Eğitim Psikolojisi Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Eğitim Psikolojisi nedir, Eğitim Psikolojisi nasıl yazılır tdk, Eğitim Psikolojisi Anlamı tdk, Eğitim Psikolojisi ne demek, Eğitim Psikolojisi ne anlama gelir, Eğitim Psikolojisi anlamı nedir, Eğitim Psikolojisi Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Eğitim Psikolojisi – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Eğitim Psikolojisi  kelimesinin anlamı:

Eğitim Psikolojisi Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Eğitim Psikolojisi:
İnsanların gelişim özelliklerini ve öğrenme ilkelerini inceleyerek, eğitim ortamlarını etkili bir biçimde düzenlemeyi ve öğretme yoluyla öğrenmeyi verimli bir biçimde gerçekleştirmeyi amaç edinen uygulamalı bir bilim dalı.

Eğitim Psikolojisi Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık Terimi Olarak Eğitim Psikolojisi:
Psikolojinin bulgularının eğitim ve öğretime uygulanarak kolaylıklar ve ilerlemeler sağlanması eğitim psikolojisinin konusuna girer.

Türk Dil Kurumu’na göre Eğitim Psikolojisi  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
eğitim psikolojisi
İngilizce: educational psychology
İnsanların gelişim özellikleri ve öğrenme ilkelerini inceleyerek, eğitim ortamlarını etkili bir biçimde düzenlemeyi ve eğitim-öğretimi verimli biçimde gerçekleştirmeyi amaçlayan, psikolojinin uygulamalı alt dalı.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı - 6. Sınıf Örtülü Anlam Konu Anlatımı - 6. Sınıf Öznel ve Nesnel Yargılı Cümleler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Karşılaştırma Cümleleri Konu Anlatımı - 2021 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Giriş Belgeleri Açıklandı -