Eğitim Psikolojisi Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

...

Eğitim Psikolojisi Nedir? Eğitim Psikolojisi Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Eğitim Psikolojisi nedir, Eğitim Psikolojisi nasıl yazılır tdk, Eğitim Psikolojisi Anlamı tdk, Eğitim Psikolojisi ne demek, Eğitim Psikolojisi ne anlama gelir, Eğitim Psikolojisi anlamı nedir, Eğitim Psikolojisi Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Eğitim Psikolojisi – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Eğitim Psikolojisi  kelimesinin anlamı:

Eğitim Psikolojisi Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Eğitim Psikolojisi:
İnsanların gelişim özelliklerini ve öğrenme ilkelerini inceleyerek, eğitim ortamlarını etkili bir biçimde düzenlemeyi ve öğretme yoluyla öğrenmeyi verimli bir biçimde gerçekleştirmeyi amaç edinen uygulamalı bir bilim dalı.

Eğitim Psikolojisi Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık Terimi Olarak Eğitim Psikolojisi:
Psikolojinin bulgularının eğitim ve öğretime uygulanarak kolaylıklar ve ilerlemeler sağlanması eğitim psikolojisinin konusuna girer.

Türk Dil Kurumu’na göre Eğitim Psikolojisi  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
eğitim psikolojisi
İngilizce: educational psychology
İnsanların gelişim özellikleri ve öğrenme ilkelerini inceleyerek, eğitim ortamlarını etkili bir biçimde düzenlemeyi ve eğitim-öğretimi verimli biçimde gerçekleştirmeyi amaçlayan, psikolojinin uygulamalı alt dalı.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam