Matematik Soru Bankası

Eğitim Planlaması Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi


Eğitim Planlaması Nedir? Eğitim Planlaması Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Eğitim Planlaması nedir, Eğitim Planlaması nasıl yazılır tdk, Eğitim Planlaması anlamı tdk, Eğitim Planlaması ne demek, Eğitim Planlaması ne anlama gelir, Eğitim Planlaması anlamı nedir, Eğitim Planlaması Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Eğitim Planlaması – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Eğitim Planlaması  kelimesinin anlamı:

Eğitim Planlaması Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Eğitim Planlaması:
Ekonomik ve siyasal koşullar ile ülkenin ve öğrencilerin gereksinmeleri göz önünde tutularak bir eğitim dizgesinin siyasasını, öncelik verilmesi gereken işleri ve harcanacak parayı belirleme konularında ileriye dönük programlar geliştirilmesi, hazırlıklar yapılması.

Türk Dil Kurumu’na göre Eğitim Planlaması  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
eğitim planlaması
İngilizce: educational planning, Fransızca: planification de l’éducation
Ekonomik ve siyasal koşullar ile ülkenin ve öğrencilerin gereksinmeleri göz önünde tutularak bir eğitim dizgesinin siyasasını, öncelik verilmesi gereken işleri ve harcanacak parayı belirleme konularında ileriye dönük programlar geliştirilmesi, hazırlıklar yapılması.

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
eğitim planlaması
İngilizce: educational planning
1. Eğitim etkinliklerinin en akılcı ve düzenli şekilde nasıl yürütüleceğinin ortaya konması. 2. Herhangi bir eğitim kuruluşunda veya eğitim aşamasında ulusal eğitimin ve eğitim kuruluşunun amaçlarını, bu amaçlara ulaşmak için saptanmış öğretim ve ders programlarını, ders içi ve ders dışı etkinlikleri, içeriğin etkinlikle kazandırılmasını sağlayacak süreç, yöntem ve teknikleri ve amaçlara ne dereceye kadar ulaşıldığını kontrol etme işlevine sahip değerlendirme tekniklerini içeren belge.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam