Eğitim Planlaması Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Eğitim Planlaması Nedir? Eğitim Planlaması Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Eğitim Planlaması nedir, Eğitim Planlaması nasıl yazılır tdk, Eğitim Planlaması anlamı tdk, Eğitim Planlaması ne demek, Eğitim Planlaması ne anlama gelir, Eğitim Planlaması anlamı nedir, Eğitim Planlaması Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Eğitim Planlaması – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Eğitim Planlaması  kelimesinin anlamı:

Eğitim Planlaması Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Eğitim Planlaması:
Ekonomik ve siyasal koşullar ile ülkenin ve öğrencilerin gereksinmeleri göz önünde tutularak bir eğitim dizgesinin siyasasını, öncelik verilmesi gereken işleri ve harcanacak parayı belirleme konularında ileriye dönük programlar geliştirilmesi, hazırlıklar yapılması.

Türk Dil Kurumu’na göre Eğitim Planlaması  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
eğitim planlaması
İngilizce: educational planning, Fransızca: planification de l’éducation
Ekonomik ve siyasal koşullar ile ülkenin ve öğrencilerin gereksinmeleri göz önünde tutularak bir eğitim dizgesinin siyasasını, öncelik verilmesi gereken işleri ve harcanacak parayı belirleme konularında ileriye dönük programlar geliştirilmesi, hazırlıklar yapılması.

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
eğitim planlaması
İngilizce: educational planning
1. Eğitim etkinliklerinin en akılcı ve düzenli şekilde nasıl yürütüleceğinin ortaya konması. 2. Herhangi bir eğitim kuruluşunda veya eğitim aşamasında ulusal eğitimin ve eğitim kuruluşunun amaçlarını, bu amaçlara ulaşmak için saptanmış öğretim ve ders programlarını, ders içi ve ders dışı etkinlikleri, içeriğin etkinlikle kazandırılmasını sağlayacak süreç, yöntem ve teknikleri ve amaçlara ne dereceye kadar ulaşıldığını kontrol etme işlevine sahip değerlendirme tekniklerini içeren belge.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı - 6. Sınıf Örtülü Anlam Konu Anlatımı - 6. Sınıf Öznel ve Nesnel Yargılı Cümleler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Karşılaştırma Cümleleri Konu Anlatımı -