EBA’ya Nasıl Girilir?

Eba Tv, Eba’ya nasıl girilir, Eba giriş nasıl yapılır, Eba veli girişi nasıl yapılır, eba’ya ulaşım nasıl sağlanır

EBA’ya Nasıl Girilir? Eba nasıl kullanıma açılır, Eba’ya nasıl giriş yapacağım? gibi soruların cevabını sizler için derledik.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA uzaktan eğitim sistemi www.eba.gov.tr adresinden hizmet veriyor. EBA sistemine öğretmen, öğrenci ve veli olarak giriş yapılabiliyor. EBA platformunda, uygulamalar, destek materyalleri, videolar, ders anlatımları, etkinlikler ve kitaplar da yer alıyor.

EBA’ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.

Bilgisayardan giriş yapacaksak herhangi bir tarayıcıdan www.eba.gov.tr sayfasına bağlanalım. Bu sayfadan sağ alt köşede yer alan öğrenci düğmesine tıklayarak giriş sayfasına ulaşalım. “EBA Hesabı Oluştur” butonu ile ya da veline ya da öğretmenlerinden birine başvurarak giriş sağlanabilir.

Anadolu Üniversitesi iş birliğinde EBA üzerinden velilerin ve öğretmenlerin nasıl giriş ve kullanım yapacaklarına ilişkin videolar hazırlardı.

Öğretmenlere özel EBA kullanım simülasyonlarını “www.eba.gov.tr” üzerinden yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı, veliler için de ağa ilişkin ayrıntılı bilgilendirmenin yapıldığı video için tıklayınız.

EBA’ya “www.eba.gov.tr” internet adresinden ulaşılabileceği ifade edilen videoda, velilere nasıl giriş yapabileceklerine ilişkin şu bilgiler verildi:

“Siteye girdiğinizde üstteki menüden Veli Girişi’ni seçmelisiniz. Otomatik olarak e-devlet sistemine yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yaptığınızda sizi EBA Veli Sistemi ana ekranı karşılayacaktır. Birden fazla öğrencinin velisiyseniz öncelikle sol üst köşede yazan ismin yanına bulunan ‘ok’ işaretine tıklayarak, durumunu kontrol etmek istediğiniz öğrenciyi seçmelisiniz.” bu şekilde EBA girişiniz ve öğrenci üzerinde etkileşimleriniz sağlanır.

 

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -
reklam