EBA’ya Nasıl Girilir?

EBA’ya Nasıl Girilir?

Eba Tv, Eba’ya nasıl girilir, Eba giriş nasıl yapılır, Eba veli girişi nasıl yapılır, eba’ya ulaşım nasıl sağlanır

EBA’ya Nasıl Girilir? Eba nasıl kullanıma açılır, Eba’ya nasıl giriş yapacağım? gibi soruların cevabını sizler için derledik.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA uzaktan eğitim sistemi www.eba.gov.tr adresinden hizmet veriyor. EBA sistemine öğretmen, öğrenci ve veli olarak giriş yapılabiliyor. EBA platformunda, uygulamalar, destek materyalleri, videolar, ders anlatımları, etkinlikler ve kitaplar da yer alıyor.

EBA’ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.

Bilgisayardan giriş yapacaksak herhangi bir tarayıcıdan www.eba.gov.tr sayfasına bağlanalım. Bu sayfadan sağ alt köşede yer alan öğrenci düğmesine tıklayarak giriş sayfasına ulaşalım. “EBA Hesabı Oluştur” butonu ile ya da veline ya da öğretmenlerinden birine başvurarak giriş sağlanabilir.

Anadolu Üniversitesi iş birliğinde EBA üzerinden velilerin ve öğretmenlerin nasıl giriş ve kullanım yapacaklarına ilişkin videolar hazırlardı.

Öğretmenlere özel EBA kullanım simülasyonlarını “www.eba.gov.tr” üzerinden yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı, veliler için de ağa ilişkin ayrıntılı bilgilendirmenin yapıldığı video için tıklayınız.

EBA’ya “www.eba.gov.tr” internet adresinden ulaşılabileceği ifade edilen videoda, velilere nasıl giriş yapabileceklerine ilişkin şu bilgiler verildi:

“Siteye girdiğinizde üstteki menüden Veli Girişi’ni seçmelisiniz. Otomatik olarak e-devlet sistemine yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yaptığınızda sizi EBA Veli Sistemi ana ekranı karşılayacaktır. Birden fazla öğrencinin velisiyseniz öncelikle sol üst köşede yazan ismin yanına bulunan ‘ok’ işaretine tıklayarak, durumunu kontrol etmek istediğiniz öğrenciyi seçmelisiniz.” bu şekilde EBA girişiniz ve öğrenci üzerinde etkileşimleriniz sağlanır.

 

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 DGS Başvuruları Başladı - 4. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Hece Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Durum (Hal) Ekleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Yapılarına Göre Sözcükleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Anlamlarına Göre Kelimeler Konu Anlatımı - 4. Sınıf Sözcükte Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Söz Gruplarında Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 5. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Olayları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünsüz(Sessiz) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünlü(Sesli) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ekler Konu Anlatımı -
reklam