EBA nedir nasıl kullanılır?

Eba Tv, Eba’ya nasıl girilir, Eba giriş nasıl yapılır, EBA nedir nasıl kullanılır?,Eba’ya nasıl giriş nasıl sağlanır?

Türkiye’de ilk resmi koronavirüs vakasının görülmesinin ardından dün 16 Mart’tan itibaren okullar bir hafta tatil edildi. Ardından gelen 23 Mart’ta başlayan bir haftalık süreç için de eğitimin online olarak yapılmasına karar verilmişti. 2020-2021 Eğitim hayatınında uzaktan eğitimle devam edeceği açıklandı. Peki uzaktan eğitim nereden sağlanacak? Nasıl eğitim verilecek? Uzaktan eğitim pandemi süreci sonrasında Eba üzerinden devam etti.

2020-2021 uzaktan eğitime devam edeceğinin açıklanmasının ardından Eba kullanımı hakkında tarayıcılarda birçok soru  aratılmaya başlandı. Bu sorular arasında Eba nedir nasıl kullanılır sorusu da yer alıyor. Peki Eba nedir nasıl kullanılır?

Eba nedir?

Eğitim Bilişim Ağı ya da kısaca EBA, Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan sosyal nitelikli eğitsel elektronik içerik ağı.Bakanlığa bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanmıştır ve işletilmektedir. Öğretmen ve öğrencilerin FATİH Projesi kapsamında ihtiyaç duydukları ders materyallerini çevrimiçi olarak sunmaktadır. Eğitime yardımcı olacak içerikler genel ağ üzerinden hizmet veren eba.gov.tr sitesinde kategorik şekilde yüklenmektedir.Türkiye’deki tüm öğrenci ve öğretmenlerin elektronik ortamda ders içeriklerine ulaşmasını sağlamaktadır.

Eba nasıl kullanılır?

» Tarayınızdan Eba sitesine erişim sağlanır.
» Sağ alt kısımda yer alan öğrenci,veli,öğretmen seçeneklerinden seçim yapılır.
» Öğrenci girişi seçildiğinde; giriş ekranı açılır.
» Daha önce şifre oluşturmuş iseniz tc kimlik ve şifre girilerek eba öğrenci sayfasına ulaşım sağlanır.
» İlk defa hesap oluştulacaksa; Eba hesabı oluştur tıklanır.Buraya gerekli bilgiler girilir.
» Onaylandıktan sonra şifre belirleme ekranı açılır ve şifre oluşturulur, e posta, cep tel girilir.
» Eba’ya gir uyarı geldi.
» Ebadan nasıl ders işleyeceğim nasıl bakacağım konusunda açılan ekranda yer alan sayfam  düğmesine tıklıyorsunuz.
» Yoğun kullanımdan dolayı açılması zaman alabilir.
» Sağ üst köşede profil şifre ayarlarını içeren kısımlar var.
» Solda bulunan dersler kısmında size ait bütün dersler mevcut.
» Bu sekmeden ders kitaplarına testlerine ulaşabilirsiniz.
» Sınavlar kısmından istediğiniz derse ait sorulara ulaşıp kendinizi test edebiliyorsunuz.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -