EBA giriş nasıl yapılır 2020?

Eba Tv, Eba’ya nasıl girilir, Eba giriş nasıl yapılır, EBA giriş nasıl yapılır 2020?

Ülkemizce hatta dünyaca mücadele içerisinde buludunğumuz Covid-19 salgını  önlemi kapsamında  uzaktan eğitimle ilgili www.eba.gov.tr sistemi üzerinde yoğunlaşılmakta. Öğrenciler, veliler ve eğitimi nasıl sağlayacağını merek eden öğretmenler uzaktan eğitimi nasıl sağlayacakları konusunda endişelerinin cevabını EBA’da buldular.
Peki Eba girişi nasıl sağlanır? Eba girişleri sadece öğretmenlere yönelik mi? Öğrenciler nasıl giriş yapacaklar? Veliler öğrencilerin derslerini nasıl kontrol edecekler?

EBA’ya nasıl giriş yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA uzaktan eğitim sistemi www.eba.gov.tr adresinden hizmet veriyor.

www.eba.gov.tr   sitesi ana sayfasında sağ alt köşede bulunan öğrenci sekmesinden;

» “EBA Hesabı Oluştur” butonu ile:
» Bir defaya mahsus olmak üzere “EBA Hesabı Oluştur” butonuyla velinize ya da öğretmenlerinize başvurmadan EBA şifreni belirleyebilirsiniz.
» “EBA Hesabı Oluştur” butonuna tıklayınız.
» e-Okul bilgilerini girip “Giriş” butonuna basınız.
» EBA hesabın için yeni şifreni belirleyiniz. Kendinizin ya da velinizin e-posta adresini ve cep telefonu numarasını giriniz ve “Şifre Oluştur” butonuna tıklayınız.
» Girmiş olduğun cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.
» Adımları eksiksiz tamamladıysanız EBA Giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda TC Kimlik Numaranı ve » EBA hesabın için belirlediğiniz yeni şifreyi giriniz.
» Güvenlik kodunu girip ve “Gönder” butonuna bastığında “Ana Sayfa”ya ulaşacaksınız.

www.eba.gov.tr sitesi ana sayfasında sol alt köşede bulunan veli düğmesinden  e- devlet şifresi ile  giriş sağlanabilir.

 

www.eba.gov.tr sitesi ana sayfasında sol alt köşede bulunan öğretmen düğmesinde  farklı şekilde giriş seçenekleri bulunur. MEBBİS, E-devlet, Yurt dışı ve karekod gibi. Bunları kullanarak siteme giriş sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 10 + 6 kaçtır?


Basari Sıralamaları