EBA Canlı yayına nasıl girilir ?

Eba Tv, Eba’ya nasıl girilir, eba tv hangi dersler var, Eba Canlı yayına nasıl girilir

EBA Canlı yayına nasıl girilir ? sorusu merak edilenler arasında yer alıyor. Evet EBA canlı yayına  nasıl bağlanılır sorusunun cevabını buyurun öğrenelim.

TRT ve EBA Tv öğrencilere uzaktan eğitim alırken öğrencilere ilkokul, ortaokul, ve lise derslerini ayırarak kullanıma sunuyor. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından her okul için belirlenen zaman diliminde gerçekleşen canlı sınıflarda öğretmen ve öğrenciler, ev ortamlarından katıldıkları dersleri okuldaymış gibi karşılıklı konuşarak ve soruları birlikte çözerek işliyor. EBA üzerinden öncelikle öğretmen olarak giriş veya öğrenci olarak giriş sağlamak  gerekiyor.Canlı derslere, takvim alanından, bildirimler alanından ya da sağ menüde yer alan Canlı Dersim Var mı? sekmesine tıklayarak hangi saatlerde canlı derslerin olduğu görülmekte. Okul yöneticiniz tarafından size açılan canlı ders olup olmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. Canlı dersinize, dersinizin başlangıç saati geldiğinde katılabilirsiniz. “Katıl” düğmesi, dersiniz aktif olduğu sürece görünecektir. Süre dolmadığı sürece, geç kalsanız bile dersinize katılabilirsiniz. Ancak dersin süresi bittiğinde derse katılamazsınız.

Uygulamada öğretmenler, öğrencilere canlı ders anlatmanın yanında EBA TV’deki derslerle eş güdümlü olarak kendi öğrencilerine EBA üzerinden ödevlendirme yapıp soru-cevap-test etkinliklerini yönlendirip çalışma gönderebiliyor.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin birbirleriyle etkileşimli ders yapabildiği uygulamada, programda bulunan beyaz tahta uygulamasıyla ekran aktif şekilde kullanılarak ve Akademik Destek bölümünden yararlanılarak soru çözümü yapma gibi imkanlardan da faydalanılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 72 + 4 kaçtır?


Basari Sıralamaları