Reklam
Reklam
reklam

Dokuz Eylül Üniversitesi Hakkında Bilgi


Dokuz Eylül Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Dokuz Eylül Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Dokuz Eylül Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : İzmir

Kuruluş Yılı :1982

Rektör: Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar

Dokuz Eylül Üniversitesi ya da kısaca DEÜ, Eğitim kurumlarıyla sağlıktan ekonomiye,sanattan mühendisliğe geniş bir yelpazede yetiştirdiği ve yetiştireceği beyin gücünü Türkiye’ye kazandırarak toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaç etmiş ve 20 Temmuz 1982`de Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Hakkında 41 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile kurulmuştur.

Fakülteler
∼Buca Eğitim Fakültesi
∼Denizcilik Fakültesi
∼Fen Fakültesi
∼Edebiyat Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Fakültesi
∼Hemşirelik Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi
∼İşletme Fakültesi
∼Mimarlık Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi
∼Tıp Fakültesi

Enstitüler
∼Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü
∼Din Bilimleri Araştırma Enstitüsü
∼Eğitim Bilimleri Enstitüsü
∼Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Güzel Sanatlar Enstitüsü
∼İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü
∼Onkoloji Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Devlet Konservatuvarı
∼Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu
∼Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
∼Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Adalet Meslek Yüksekokulu
∼Bergama Meslek Yüksekokulu
∼Efes Meslek Yüksekokulu
∼İzmir Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Torbalı Meslek Yüksekokulu

Dokuz Eylül Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Dokuz Eylül Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Dokuz Eylül Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Dokuz Eylül Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Dokuz Eylül Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dokuz Eylül Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Dokuz Eylül Üniversitesi Burs İmkanları

Üniversitemizde öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak için normal öğrenim süresince, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gerçek ve tüzel kişiler tarafından burs verilmektedir.

Burs başvurusu kayıtlı olunan Fakülte, Yüksekokul veya Enstitüye yapılmalıdır. Başvurular ilgili birim Burs Komisyonu tarafından değerlendirilmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Yurt İmkanları

-Buca Kız Öğrenci Yurdu
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Buca Kız Öğrenci Yurdu, Üniversitemiz Buca Eğitim Fakültesi Yerleşkesi içinde, 2 bloktan oluşan, 504 yatak kapasitesi, 2 ve 4 kişilik odaları ile Üniversitemiz kız öğrencilerine hizmet sunmaktadır. Her katta öğrencilerin sakin sessiz bir ortamda ders çalışabilecekleri, kablosuz internet bağlantısı sağlayabilecekleri odalar, çalışma odaları ve bilgisayar laboratuvarı, ortak kullanımda olan tuvalet ve banyolar, özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri ev tipi çamaşır makineleri, kurutma makineleri, ütü odaları ve tv odaları mevcuttur.
Kendi yemeklerini hazırlama olanağına sahip stüdyo mutfaklar, alış verişlerini yapabilecekleri kantin ve market bulunmaktadır. Ayrıca yurdumuzun yanında Sağlık Kültür ve Spor Başkanlığına bağlı olarak işletilen ve tabldot yemek sunan yemekhane mevcuttur.
Yurdun blok giriş-çıkışlarında akıllı kart sistemi bulunmakta ve yurt, 24 saat kamera kontrolü ile Eğitim Fakültesi Yerleşke Güvenlik Amirliği tarafından güvenliği sağlanmaktadır.
-Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Yurdu
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Yurdu; Tınaztepe, Dokuzçeşmeler ve Buca Eğitim Fakültesi yerleşkelerine ulaşımı kolaydır. Buca/Evka1’de yer alan 758 kişi kapasiteli yurdumuz, çeşitli tiplerde toplam 357 odası ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.
Yurdumuzda 2 (kız-erkek) ve 4 (sadece erkek) kişilik odaları bulunmakta olup; odalarımız tuvalet ve banyoludur. Ayrıca mutfaklı oda seçeneklerimiz de mevcuttur. Odalarımızda kablosuz internet bağlantısı ve telefon bulunmaktadır. Bunların dışında mutfak, çamaşır yıkama birimleri ve ütü odaları öğrencilerimizin ortak kullanım alanlarını oluşturmaktadır.
Öğrencilerimizin eğitim amaçlı kullanabilecekleri “bilgisayar odaları” ve “proje çizim odaları” özel olarak hazırlanmıştır.

Yurdumuzda, dinlenme zamanlarını değerlendirebilecekleri oyun salonları, çok amaçlı salonlar, hobi odaları ayrıca kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinin sunulduğu yemekhane ile kafe-kafeteryalar ve bireysel gereksinimlerini karşılayacakları market öğrencilerimize hizmet sunmaktadır. En iyi hizmet verecek şekilde yapılanmış olan yurdumuzda, öğrencilerimizin güvenliği esas alınmış olup; giriş çıkışlar akıllı kart sistemi ve 24 saat kamera kontrolü ile sağlanmaktadır.
-Konukevi
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Yurdu içinde bulunan Konukevimiz, 30 odası ile Üniversitemiz konukları ve öğrencilerimizin ailelerine, önceden rezervasyon yaptırmak koşuluyla kısa süreli konaklamalarında sabah kahvaltısı ve restaurantı ile hizmet vermektedir.
Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Öğrenci Yurdu
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Öğrenci Yurdu, 2011-2012 eğitim öğretim yılında, İzmir’in Foça Bağarası’nda Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kız ve erkek öğrencilerine hizmet sunmak amacıyla, 20 kız 20 erkek olmak üzere toplam 20 oda ve 40 yatak kapasitesi ile hizmete girmiştir.
Yurdumuzun tüm odalarında banyo, tuvalet ve sınırsız kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. Bunların dışında ortak kullanıma sunulmuş olan mutfak ile öğrencilerimizin ücretli olarak faydalandıkları çamaşırhane ve ütü odası bulunmaktadır. Ortak kullanıma sunulmuş olan stüdyo mutfaklarda buzdolabı, elektrikli ocaklar bulunmakta olup; öğrencilerimiz 24 saat boyunca kendi yemeklerini hazırlama olanağına sahiptirler.
Dinlenme Salonu’nda öğrencilerimizin çalışma amaçlı kullanımlarına sunulmuş olan bilgisayarlar ile dinlenme saatlerini geçirebilecekleri televizyon bulunmaktadır.
Yurdumuzda, merkezi ısıtma sistemi, 24 saat sıcak su olanağı ve yangın sistemi mevcuttur.
-Otel Dokuz Eylül
Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan, İzmir’in Konak ilçesine bağlı Küçükyalı semtinde bulunan Otel Dokuz Eylül; 22 deniz, 22 kara tarafından olmak üzere toplam 44 adet odası ile üniversitemiz konukları ve öğrencilerimizin ailelerine önceden rezervasyon yaptırmak koşulu ile hizmet sunmaktadır.
Otelimizde kablosuz internet, merkezi sistem klima, çamaşırhane hizmeti, oda servisi, odalarda su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi, minibar, televizyon ve kablolu yayın ile telefon mevcuttur. Otelimiz oda+kahvaltı şeklinde hizmet vermekte olup, kahvaltımız açık büfedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Kampüste Yaşam

Yiyecek, konaklama, ulaşım ve bazı sabit giderler dahil aylık yaşam gideri yaklaşık 500 Avro’dur. Öğrenciler kampüs yakınlarında ev kiralayabilir ya da devlet ve özel yurtlarda kalabilir. Bazı yurtlarda yemek hizmeti de verilmektedir ve kampüs yakınlarında uygun fiyatlarla kaliteli yemek hizmeti veren çok sayıda kafe ve restoran bulunmaktadır. İzmir canlı sosyal ve kültürel yaşamı, kolay ulaşım ağı ile öğrenciler için ekonomik açıdan uygun bir şehirdir.
Yaklaşım yaşam giderleri
Kamu ulaşım araçları için tek yön öğrenci bileti: ….(İzmir’de Kent Kart adı verilen otobüs, metro ve vapur gibi kamu ulaşım araçlarında geçerli olan bir kart kullanılmaktadır)
Konaklama: 400-600 TL
Hobi ve Serbest Zaman Faaliyetleri: 200 TL

Dokuz Eylül Üniversitesi Konumu

Dokuz Eylül Üniversitesi Adresi;  DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR

∼Merkeze 20 km (Araçla yaklaşık 37 dk)
∼İzmir Havaalanına: 18  km (Araçla 24 dk)
∼İzmir Otogarına yaklaşık 13 km (Araçla 21 dk)

 Dokuz Eylül Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: +90(232) 412 12 12
Fax:+90 (232) 464 81 35
Web: https://www.deu.edu.tr/
Kep Adresi: dokuzeyluluniversitesi@hs01.kep.tr
Adres:DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Türk İslam Arkeolojisi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Biyoteknoloji Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - İktisat 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Uluslararası Lojistik Yönetimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Orman Endüstrisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Matematik Öğretmenliği 2018 Başarı Sıralaması ve Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam