Döküm Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Döküm Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Döküm bölümü hangi üniversitelerde var, Döküm bölümü iş olanakları,Döküm bölümü taban puanları,Döküm bölümü olan üniversiteler,Döküm bölümü atamaları,Döküm bölümü dersleri,Döküm bölümü taban puanları,Döküm bölümü kaç yıllık,Döküm maaşları

Döküm Bölümü Nedir?

Döküm programının amacı, sanayide model, kalıpl ve döküm yapma işlerinde çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir. Demir- çelik fabrikalarında çalışan döküm programı mezunları formen ve ustabaşı olarak devlet sektöründe görev alanlar tekniker olarak çalışmaktadırlar.Bu program mezunlarına endüstride ihtiyaç duyulmaktadır. Çalışma alanları devlet ve özel sektöre ait iş yerleridir.

Döküm Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Döküm bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Döküm Bölümü Dersleri Nelerdir?

2 yıl boyunca hem teknik hem mesleki anlamda gelişmelerini sağlayacakları dersler görürler. Bölümün en temel şartlarından biri diğer ön lisans bölümlerinde de olduğu gibi zorunlu staj görmeleridir.

– Genel İletişim,
– Döküm Materyalleri teknolojisi,
– Teknolojinin Bilimsel İlkeleri,
– Kimya,
– Teknik Resim,
– Meslek Resmi,
– Fen Bilgisi,
– Bilgisayar Uygulamaları
– İstatistiksel Kalite Kontrolü
– Meslek ve Döküm Resmi,
– Döküm Metalürjisi,
– Kalite Kontrol,
– Üretim Kontrolü,
– İş Uygulama ve Denetim Çalışmaları.

Döküm Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Döküm teknikerinin görevi, makine parçalarının kalıplarını oluşturmaktır. Daha açık bir deyişle, eritilmiş madenleri kullanarak onları kalıp haline getirirler. Bu nedenle işlerinin zor olduğunu ve sektördeki çalışanların bedenen yorulacaklarını söylemek gerekir.

Döküm Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Dökümcüler fabrikalarda, dökümhanelerde ve büyük endüstri işletmelerinde çalışabilirler. İş bulma olanakları sanayileşme ile doğru orantılıdır. Oldukça karmaşık, yorucu ve ustalık isteyen bir iş olan dökümcülük alanında nitelikli elemanlara her zaman ihtiyaç vardır.

Döküm Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Döküm Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Döküm Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Döküm Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam