Disiplin Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Disiplin Nedir? Disiplin Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Disiplin nedir, Disiplin nasıl yazılır tdk, Disiplin anlamı tdk, Disiplin ne demek, Disiplin ne anlama gelir, Disiplin anlamı nedir, Disiplin Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Disiplin – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Disiplin  kelimesinin anlamı:

Disiplin Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Disiplin:
Öğretmenin sınıftaki olumsuz davranışları kontrol etme yollarını ifade eder.

Disiplin Beden Eğitimi ve Spor Terimi Olarak Disiplin:
Kişilerin içinde yaşadıkları topluluğun genel düşünce ve davranışlarına uymalarını sağlamak amacıyla alınan önlemlerin bütünü.

Türk Dil Kurumu’na göre Disiplin  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
disiplin
Türkçe: inzibat, İngilizce: discipline, Fransızca: discipline
1. Bir topluluğun, yasalarına ve düzenle ilgili yazılı ya da yazısız kurallarına, titizlik ve önemle uyması durumu. 2. Kişilerin içinde yaşadıkları topluluğun genel düşünce ve davranışlarına uymalarını sağlamak amacıyla alınan önlemlerin tümü.

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
disiplin
İngilizce: discipline
1. Kişilerin içinde yaşadıkları topluluğun, kurumun genel düşünce ve davranışlarına uymalarını sağlamak amacıyla alınan önlemlerin bütünü. 2. Öğretim konusu olan veya olabilecek bilgilerin bütünü, bilim dalı. 3. Çalışanın inanarak ve arzu ederek iş yeri kurallarına ve düzenine uygun davranış göstermesini sağlayan güç. 4. Birbirini izleyen ya da birinin peşinden giden.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı -