Dış Ticaret Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Dış Ticaret Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Dış Ticaret bölümü hangi üniversitelerde var, Dış Ticaret bölümü iş olanakları,Dış Ticaret bölümü taban puanları,Dış Ticaret bölümü olan üniversiteler,Dış Ticaret bölümü atamaları,Dış Ticaret bölümü dersleri,Dış Ticaret bölümü taban puanları,Dış Ticaret bölümü kaç yıllık,Dış Ticaret maaşları

Dış Ticaret Bölümü Nedir?

Yeni gelişen ticari yöntemler ve yurt dışında ki ürünlerin ithalatı ve ihracatını gerçekleştirmek için verilen lisans eğitimidir. Uluslararası ticaret bölümü 4 yıllık bir lisans eğitimidir. İhracat ve ithalat konusunda en iyi şekilde eğitim almış kalifiye elemanların yetişmesi bölümün temel amaçlarındandır.

Dış Ticaret Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Dış Ticaret bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Dış Ticaret Bölümü Dersleri Nelerdir?

Dış ticaret programında sosyoloji, ekonomi, muhasebe, hukuk, ticaret hukuku, dış ticaret mevzuatı ile ilgili (uluslararası pazarlama, depoculuk, taşımacılık gibi) dersler okutulur.

Dış Ticaret Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Dış ticaret programını bitirenlere “Dış Ticaret Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Dış ticaret meslek elemanları dışsatım (ihracat) ve dıştan alım (ithalat) firmalarında ve gümrüklerde, gelen ve giden mallarla ilgili yazışmaları ve işlemleri yaparlar.

Dış Ticaret Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Serbest olarak ithalat ve ihracat pazarında faaliyet gösterebilirler. Maliye Bakanlığı ile bağlı birimlerinde çalışabilirler. Gümrük Müsteşarlığı ve bağlı birimlerinde görev alabilirler. İthalat-ihracat işi yapan firmalarda iş bulabilirler. Bankaların kambiyo bölümlerinde çalışabilirler.

Dış Ticaret Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Dış Ticaret Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Dış Ticaret Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Dış Ticaret Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam