Deri Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Deri Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Deri Mühendisliği bölümü iş olanakları,Deri Mühendisliği bölümü taban puanları,Deri Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Deri Mühendisliği bölümü atamaları,Deri Mühendisliği bölümü dersleri,Deri Mühendisliği bölümü taban puanları,Deri Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Deri Mühendisliği maaşları

Deri Mühendisliği Bölümü Nedir?

Deri mühendisleri; hayvansal bir hammadde olan deriyi işleyerek işlenmiş deri elde edebilme ve bu alandaki ilgili teknolojiyi geliştirme çalışmaları yapan kişilerdir.

Deri Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Deri Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Deri Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Deri Mühendisliği programında;

– fizik,
– kimya,
– biyoloji
ekonomi gibi temel derslerden başka;

– Giysilik Deriler Teknolojisi,
– Ayakkabı Teknolojisi,
– Deri Konfeksiyonu,
– Deri Fiziksel Testleri,
– Pazarlama,
Döşemelik Deriler Teknolojisi dersleri okutulmaktadır.

Deri Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Deri Mühendisliği programını bitirenlere “Deri Mühendisi” unvanı verilir. Deri mühendisi tarımsal bir ürün olan derinin, ham madde durumundan işlenmiş deri haline gelinceye kadar geçirdiği işlemleri ve ürünün satışını planlar; başta deri olmak üzere yün, pamuk ve sentetik liflerin değer­lendirilmesine yönelik teknolojilerin geliştirilmesi için araştırmalar yapar.

Deri Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Deri Mühendisliği alanında yetişenler özel sektöre ait deri işletmelerinde çalışabilirler; imkanları olanlar kendi işletmelerini kurabilirler.

Deri Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Deri Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Deri Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Deri Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Deri Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Deri Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Özel Üniversite Eğitim Ücretleri 2021 2022 -