reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Deri Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları

11.02.2018
A+
A-
Deri Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları

2018 TYT–AYT (YKS)’ye girenler aşağıda yer alan 2018 Deri Mühendisliği taban puanları,başarı sıralamaları ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz. Bu puanlar son dört yılın Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2018 TYT ve AYT yani YKS ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını göz önünde bulundurmalılar. Ayrıca sınav sisteminin değişmesinden dolayı yerleştirme sıralamalarında ve puanlarında değişmeler olabilir. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Yökatlas

Deri Mühendisliği Bölümü 2014-2015-2016-2017-2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:

Üniversite Adı/Fakülte Bölüm Adı Puan Türü Kontenjan*
2017
2016
2015
2014
Yerleşen
2017
2016
2015
2014
Başarı Sırası (0.12)
2017
2016
2015
2014
Taban Puan
2017
2016
2015
2014
EGE ÜNİVERSİTESİ
Mühendislik Fakültesi
Deri Mühendisliği SAYISAL
(2017:MF-4)
15 + 1
20 + 1
20 + 1
10 + 1
4
5
21
11
Dolmadı
Dolmadı
238.000
233.000
Dolmadı
Dolmadı
225,54289
218,84636Üniversitelerin Taban Puanları Başarı Sıralamaları ve Bölümleri İçin Tıklayınız

4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

2 Yıllık Üniversite (Önlisans) Bölümleri Taban Puanları İçin Tıklayınız

TYT VE AYT-YKS Puanınızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

Bu Bölüm Hakkında Geniş Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Bölümü Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir

*Yüksekögretim Programı’nın en küçük puanına karşılık gelen OBP’li yaklaşık başarı sırasıdır.

*: Kontenjan = Genel Kontenjan + Okul Birincisi Kontenjanı

Deri Mühendisliği Bölümü 2018 2019 Başarı Sıralaması ve Taban Puanları, Deri Mühendisliği Bölümü Başarı Sıralaması 2017 2018 Taban Puanları, Deri Mühendisliği Bölümü Başarı Sıralamaları,Deri Mühendisliği Bölümü Başarı Sırası,Deri Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir, Deri Mühendisliği TYT AYT-YKS Taban ve Tavan Puanları 2017 2018,Deri Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Esra dedi ki:

  Kesinlikle okumayın pisligin leşin farelerin içinde fabrikalarda çalişmak istiyorsanız sizin tercihiniz övenlere kanmayın bölümde açık olmasının sebebide bu mantıklı düşünelim isterseniz …Bölümü yazmadan önce deri fabrikasına gidip leş kokusunu içinize çekin ondan sonra yazın..

 2. Yavuz dedi ki:

  Boşuna emeğinizi paranızı bu bölüm için harcamayın adı mühendis işçiden farkın Yok verilen paralar asgari ücret yapılan iş hamallık pisliğin leşin içinde çalışıyorsun en azından aldığın para değsin istiyorsun ama oda Yok gider bi yerde güvenlik görevlisi ol yada garsonluk yap daha iyi bu sektör bitmiş kimse iyi demesin neyin ne olduğunu biz çok iyi biliyoruz

 3. Deniz dedi ki:

  2004 mezunuyum. Bir deri firmasında deri mühendisi olarak çalışıyorum. Kalite kontrol laboratuvarımıza ürettiğimiz derilere test yapacak deri mühendisi arıyoruz. Hocalarımla irtibattayım, yine de deri mühendisi bulamıyoruz. Hepsi iş bulmuş, kaçmış. Kontenjan zaten düştü, yurtdışı imkanları da arttı derken piyasada aşırı bir deri mühendisi arayışı oldu. Makina müh bir arkadaşım var, bir ilan açıyorlar yüzlerce başvuru oluyor. Biz ise mumla arıyoruz. İş olanakları az diyen arkadaşı tebrik ediyorum. Git istediğin bir deri firmasına sor kardeşim şuan hepsi yeni mezun talebinde. Bu yorumu okuyan bir yetkili varsa lütfen şu kontenjanı arttırın!!

 4. Asya dedi ki:

  Bu bölümün Türkiye’de tek olduğunun bilincive varamayan bazı arkadaşların yorumları dikkate almamanızı tavsiye ediyorum. Her yıl binlerce mezun veren bi bölümü bitirip o mezunların arasından sıyrılmayı mı tercih edersiniz yoksa prestijli bi üniversitenin Türkiye’deki tek bölümünden mezun olmayı mı? İş imkanının olmadığını söyleyenler hiçbir dersi önemsememiş sadece bölümü bitirmek için çabalayan ve ingilizcesi olmayan kişilerdir. Peki bu koşullar altında hangi bölüm mezunu iş bulabilir? Bir işe girdiğini varsayacak olursak, işe girer girmez yüksek bi ücret almayı nasıl bekleyebilir?

 5. Dyestuff dedi ki:

  Ben üçüncü sınıf öğrencisiyim, tesadüf eseri bu bölüme geldim ve gerçekten memnun kaldım. Yurt dışı avantajları üst düzeyde. Türkiye de bu alanda eğitim veren tek bölüm konumunda. İş imkanları kendinizi doğru yönde geliştirdiğiniz sürece iyi seviyede sayılabilir.

 6. Akın dedi ki:

  Merhaba, ben 2016 mezunuyum, bölümün Erasmus, Erasmus Stajı ve ikili iş birlikleri gibi uluslararası imkanlarından faydalanarak İspanya, Romanya ve Hollanda’ya gitme şansı yakaladım. Tabi gittiğim ülkelerde kaldığım sürece Avrupa’daki diğer ülkeleri de ziyaret etme fırsatım oldu. Trenle en az 6-7 ülke gezdim. Orta halli bir öğrenciydim diyebilirim, mezun olduktan sonra hocalarımın da yönlendirmesi ile Bursa’da bir firmaya girdim. 6 ayın sonunda maaşım çok iyi bir düzeye geldi, şu an çok iyi bir konumdayım ve iyi ki bu bölümü okumuşum diyorum. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

  1. furkan dedi ki:

   hangi bölüm

 7. Engineer dedi ki:

  Puan sizi aldatmasın. Genelde ön yargı olur: düşük puan kötü bölüm diye. Türkiye’de sadece Ege Üniversitesi’nde olan bir bölüm. Diğer mühendisliklerde rakibiniz binlerce kişiyken bu bölümden mezun olduğunuzda senede 19 tane rakibiniz olucak. Bu sektör hiç bir zaman bitmeyececeğine göre bölüm çok avantajlı. Okurken Erasmus fırsatı, yurtdışı olanakları da aynı şekilde, kontenjan bakımından isteyen herkes gidiyor. Akıllı olun, büyük denizde boğulmak mı yoksa spesifik ve ayrıcalıklı bir sektörde istediğiniz iş fırsatını yakalamak mı?

 8. Mahmut Akın dedi ki:

  Arkadaşlar hayatınızın hatasını yaparsınız bizler gibi.Bölümü iyiymiş gibi tanıtanlara kanmayın gidin Deri fabrikalarını görün öyle karar verin.Bölümde öğrenci açığı olduğu için size yanlış bilgi verebilirler.

 9. Ahmet dedi ki:

  Deri mühendisliği mezunuyum mezun arkadaşlarda dahil kimse mesleğini yapamıyor sektör ağır sektör ve zor iş olanakları az maaşlar düşük ve mühendislerin çalışacağı alan yok bence bu bölüm kapatılmalı yazık yüzlerce insan boşuna vaktini veriyor.İyi diyenler akademisyenler onlarında öğrenciye ihtiyacı var inanmayın.İyi araştırın