Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi programının amacı öğren­cilerine deniz ulaştırması konusunda gerekli temel işlet­mecilik ve yönetim bilgileri kazandırmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Öğrencilere Deniz Hukuku, Sefer Planlama, Liman ve Ter­minal Hizmetleri, Brokerlik ve Deniz Sigortacılığı konula­rında da bilgi ve beceri kazandırılır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler Program mezunları, denizcilik işletmelerinin merkez perso­neli, liman işletmecisi, acente, shipchandler, deniz sigortacısı, kıyı kaptanı ve marina yöneticisi olarak çalışabilmektedirler .

Çalışma Alanları; Mezunlar; Ulaştırma Bakanlığı'na veya özel sektöre ait denizcilik kuruluşlarında görev alırlar. Denizde görev yapacak elemanlar için iş bulma şansı çok yüksektir. Karada çalışacakların iş bulma ve ilerleme olanakları iyi İngilizce bilmeye ve mesleki ehliyete bağlıdır . Ülkemizde deniz yolu ile ulaşıma verilen önem giderek artmaktadır . Bu da mezunların iş bulma imkanlarını artırmaktadır 

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü hangi üniversitelerde var,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü iş olanakları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü taban puanları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü olan üniversiteler,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü atamaları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü dersleri,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü taban puanları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü kaç yıllık,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi maaşları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 53 + 4 kaçtır?