BaşarıSıralamaları

Çözümleyici Atamaları KPSS Taban Puanları

26.08.2020
A+
A-

KPSS Lisans mezunu atamalarına göre Çözümleyici taban puanları ve ilgili kurumlar aşağıda listelenmiştir. Tabloda Çözümleyici KPSS atama taban puanları en son alımları bulunmaktadır. Puan bilgileri ÖSYM baz alınarak hazırlanmıştır. KPSS 2018/2 Çözümleyici  atama taban puanları aşağıda tabloda belirtilmiştir.

KPSS Lisans Atama Taban Puanları

reklam

KPSS Önlisans Atama Taban Puanları

KPSS Ortaöğretim Atama Taban Puanları

Çözümleyici Atamaları KPSS Taban Puanları

Çözümleyici atamalarında adayların 7311 nitelik kodu (“Çözümleyici” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların; – Fakültelerin fizik matematik bölümleri ile mühendislik fakültelerinin elektrik elektrik- elektronik elektronik ve bilgisayar ile ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya – Diğer fakültelerden mezun olup bilgisayar alanında ders aldığını belgelemeleri ve Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Analist Programcı Sertifikasına ya da programlama dillerinden en az iki tanesini bildiklerine dair sertifikaya sahip olmaları – İngilizce bilmeleri şarttır.)  özelliklerini taşıması gerekir. Ayrıca 7225 nitelik kodu  (Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması) özelliğini de taşıması gerekir.2018/2 merkezi atamada kadrolu olarak Çözümleyici alımı yapılmıştır.

KPSS 2018/2 merkezi atamalarda Çözümleyici kontenjanı için 6 kadrolu atama yapılmış olup aşağıda taban puanları belirtilmiştir.

Kurum AdıÜnvanİlKontenjanTaban PuanTavan Puan
Gençlik ve Spor BakanlığıÇözümleyiciAnkara591,33892,059
Kütahya Dumlupınar ÜniversitesiÇözümleyiciKütahya191,09091,090

* Yazılarımız tamamen bilgi amaçlıdır. Tercih yapacak adayların Ösym Kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir.

KPSS Lisans Puan Hesaplama

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.