Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü hangi üniversitelerde var, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü iş olanakları,Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü taban puanları,Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü olan üniversiteler,Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü atamaları,Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü dersleri,Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü taban puanları,Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü kaç yıllık,Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri maaşları

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Nedir?

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programının en temel amacı, çeşitli sebeplerden ötürü devlet korumasına alınan çocukların yerleştirildiği çocuk siteleri ve çocuk destek merkezleri gibi kurumlarda çocukların korunması ve bakımına yönelik hizmet edebilecek, onlara eğitim, sosyal ve manevi açılardan destek olabilecek bakım elemanları yetiştirmektir.

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Sosyal Refah Hizmetlerine Giriş,
– Öğrenme Psikolojisi,
– Korunmaya İhtiyacı Olan Çocuklar,
– Çocuk Psikolojisi ve Ruh Sağlığı,
– Çocuk Beslenmesi,
– Çocuk Hakları ve Hukuku,
– Çocuk İhmali ve İstismarı
– Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
– Çocuk Gelişimi,
– Çocuk ve İletişim,
– Özel Gereksinimli Çocuklar ve Özel Eğitim,
– Çocuk Psikolojisi ve Ruh Sağlığı,
– Kanunla İhtilafa Düşen Çocuklar,
– Çocuk Edebiyatı ve Medya,
– İlk Yardım,
– Çocuk ve Oyun

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programından mezun olan öğrenciler; başta Aile Çalışma ve Hizmetler Bakanlığı olmak üzere çeşitli kamu ve özel sosyal hizmet kurumlarında, sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışabilmektedir. Bunun dışında, sivil toplum örgütlerinde de istihdam edilebilmektedir. Çocukların devlet korumasına alındığı mülteci merkezlerinde, sosyal çalışma gerektiren çeşitli projelerde, UNICEF gibi uluslararası organizasyonlarda ve gönüllü yardım kuruluşlarında yönetici, bakım uzmanı gibi görevlerde çalışabilmektedir.

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Çocukları korumaya yönelik faaliyet gösteren özel ve kamu kuruluşlarında kendilerine iş imkanı bulabilirler. Çocuk Gelişimi bölümü, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Sosyal Hizmet bölümü bölümlerine geçerek lisans tamamlayabilir. Böylece öğretmen olarak da iş imkanı bulabilirler.

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - Niğde Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Nevşehir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Muş Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Mardin Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) -
reklam