Bütünleme Sınavı Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Bütünleme Sınavı Nedir? Bütünleme Sınavı Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Bütünleme Sınavı nedir, Bütünleme Sınavı nasıl yazılır tdk, Bütünleme Sınavı Anlamı tdk, Bütünleme Sınavı ne demek, Bütünleme Sınavı ne anlama gelir, Bütünleme Sınavı anlamı nedir, Bütünleme Sınavı Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Bütünleme Sınavı – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Bütünleme Sınavı  kelimesinin anlamı:

Bütünleme Sınavı Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Bütünleme Sınavı:
İlk ve orta dereceli okullar ile üniversite ve yüksek okullarda bütünlemeye kalan öğrenciler için genellikle yaz tatili sonunda açılan sınav.

Bütünleme Sınavı Üniversite Terimi Olarak Bütünleme Sınavı:
1. Üniversite öğrencileri arasında kısaca “büt” olarak telaffuz edilir. Vize ve finallerde aldığınız notlar derste başarılı olmanız için yeterli değilse bütünleme sınavına girmeniz gerekir. Yani başarılı olmanız için size tanınmış ekstra bir sınav hakkıdır.

2. Okullarda başarısız olan öğrenciler için yapılan ek sınav, bütünleme sınavı, ikmal imtihanıdır. Eğitim kurumlarında gerçekleştirilen sınavlarda başarısız olan öğrenciler için telafi amaçlı yapılan sınav türüdür.

Türk Dil Kurumu’na göre Bütünleme Sınavı  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
bütünleme sınavı
Türkçe: ikmal imtihanı, İngilizce: resit examination, repeat examination, Fransızca: examen de repêchage, examen de passage
İlk ve orta dereceli okullar ile üniversite ve yüksek okullarda bütünlemeye kalan öğrenciler için genellikle yaz tatili sonunda açılan sınav.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 20 + 2 kaçtır?