Reklam
Reklam
reklam

Bursa Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi


Bursa Teknik Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Bursa Teknik Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Bursa Teknik Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bursa Teknik Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Bursa

Kuruluş Yılı :2010

Rektör: Prof. Dr. Arif Karademir

Bursa Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur.Üniversite’nin ilk rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’dir.11 Aralık 2014 tarihinde ise rektörlüğü Prof. Dr. Arif Karademir devralmıştır.

Bursa’nın ikinci devlet üniversitesi olarak 21.07.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre 6 Fakülte, 2 Enstitü ve 1 Yüksek okul ile kurulmuştur.

Üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfının ardından Makine Mühendisliği bölümü dersleri %30 İngilizce, Kimya Bölümü dersleri ise seçmeli İngilizce ve Türkçedir.

Fakülteler
∼Doğa Bilimleri ve Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi
∼Mimarlık Fakültesi
∼İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
∼Denizcilik Fakültesi
∼Orman Fakültesi
∼İletişim Fakültesi
∼Sanat ve Tasarım Fakültesi

Enstitüler ve Yükseklisans/Doktora Programları
∼Fen Bilimleri Enstitüsü Yükseklisans Programları
∼Fen Bilimleri Enstitüsü Doktora Programları
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü Yükseklisans Programları
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora Programları

Yüksekokullar
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Bursa Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Bursa Teknik Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bursa Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bursa Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bursa Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Bursa Teknik Üniversitesi Burs İmkanları

EĞİTİM BURSLARI

Kamu kurum-kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları, Gerçek ve Tüzel kişiler ile Dernek ve Vakıflar tarafından verilen karşılıksız nakit para ile SKS Daire Başkanlığınca belirlenen apart, otel, pansiyon ve evlerde barınma burslarıdır. Bu burslar için öğrenci seçimi, bursu verenler ile Burs Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği

Coşkunöz CITS Bilişim Hizmetleri ve Yazılım San. Tic. A.Ş. ile yapılan protokol kapsamında 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölüme en yüksek puanla yerleşen ilk 3 öğrenciye genel not ortalaması şartını sağlamaları koşulu ile hazırlık sınıfı dahil olmak üzere öğrenim süresi boyunca aylık 800 TL (yılda 9 ay) Mesleki Eğitime Destek Bursu verilecektir.

Lif ve Polimer Mühendisliği

Feta Tekstil ile yapılan protokol kapsamında 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Teknik Üniversitesi Lif ve Polimer Mühendisliği Bölümünü tercih ederek kayıt yaptıran en başarılı ilk 10 öğrenciye çeşitli miktarlarda bir defaya mahsus ödüller verilecektir. Ödül miktarları ağağıdaki gibidir:

Birinciye 4.000 TL
İkinciye 3.000 TL
Üçüncüye 2.000 TL
Dördüncü – Onuncu arasına 1.000’er TL

Orman Mühendisliği

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümünü tercih ederek ilk 3 sırada yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca aylık 625 TL karşılıksız YÖK Bursu verilecektir.

Orman Endüstri Mühendisliği

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünü tercih ederek ilk 3 sırada yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca aylık 625 TL karşılıksız YÖK Bursu verilecektir.

Kimya Bölümü

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünü tercih ederek ilk 3 sırada yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca aylık 625 TL karşılıksız YÖK Bursu verilecektir.

Matematik Bölümü

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü tercih ederek ilk 3 sırada yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca aylık 625 TL karşılıksız YÖK Bursu verilecektir.

YEMEK BURSU

Gerekli şartları taşıyan öğrencilerimize Üniversitemiz yemekhanelerinde verilen ücretsiz yemek bursudur. Her akademik yılın başında duyurulmakta ve başvuran öğrenciler arasında uygun koşulları sağlayan öğrencilerimize bir yıl boyunca verilmektedir.

KISMİ ZAMANLI ÇALIŞMA

Öğrencilerin ders saati dışındaki boş zamanlarında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda Üniversite bünyesinde geçici işlerde çalıştırılarak, hem maddi kazanç hem de uygulama becerisi kazanmalarını sağlayacak çalışma şeklidir. Her akademik yılın başında duyurulmakta ve başvuran öğrenciler arasında uygun koşulları sağlayan öğrencilerimize bir yıl boyunca çalışma imkanı sunulmaktadır.

Bursa Teknik Üniversitesi Yurt İmkanları

Bursa Teknik Üniversitesi kampüsü içinde, yakınında ve ilçelerde bulunan; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait; yurtlar bulunmaktadır.
Bursa Teknik Üniversitesi, kampüsüyle öğrencilerine yüksek standartlarda sosyal ve kültürel yaşam alanları sunmaktadır.

Bursa Teknik Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Öğrenci Hizmetleri
–>Sağlık Hizmetleri
–>Kültür Hizmetleri
–>Öğrenci Toplulukları
–>Spor Hizmetleri
–>Sosyal Hizmetler
–>Beslenme Hizmetleri
–>Barınma Ve Ulaşım Hizmetleri
–>Burs Hizmetleri
–>Kısmi Zamanlı Çalışma
–>Kütüphane

Bursa Teknik Üniversitesi Konumu

Bursa Teknik Üniversitesi Adresi; Mimarsinan Mahallesi, Mimar Sinan Bulvarı, Eflak Cd. No:177, 16310 Yıldırım Bursa/TÜRKİYE

∼Merkeze 12 km (Araçla yaklaşık 18 dk)
∼Bursa Havaalanına: 46 km (Araçla 41 dk)
∼Bursa Otogarına yaklaşık 10 km (Araçla 18 dk)

 Bursa Teknik Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 444 84 16
Fax:0 (224) 300 32 09
Web: http://www.btu.edu.tr/
E-posta: bilgi @btu.edu.tr
Adres: Mimarsinan Mahallesi, Mimar Sinan Bulvarı, Eflak Cd. No:177, 16310 Yıldırım Bursa/TÜRKİYE

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - İslam Bilimleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Boşnak Dili ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Sinoloji 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Ergoterapi Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Polimer Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Güverte Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Pilotaj 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam