Reklam
Reklam
reklam

Boğaziçi Üniversitesi Hakkında Bilgi


Boğaziçi Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Boğaziçi Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Boğaziçi Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Boğaziçi Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : İstanbul

Kuruluş Yılı :1863

Rektör: Mehmed Özkan

Boğaziçi Üniversitesi ya da kısaca BOUN, İstanbul, Türkiye’deki bir devlet üniversitesi. 16 Eylül 1863’te Cyrus Hamlin ve Christopher Robert tarafından Robert Kolej adıyla kuruldu. Yüz yılı aşkın bir süre bu adla bugünkü Güney Kampüsü’nde eğitim verdikten sonra, üzerinde bağımsız bir üniversite kurulması için 10 Eylül 1971’de Türkiye Hükûmeti’ne devredilerek Boğaziçi Üniversitesi adını aldı. Günümüzde toplam 1.672.106 m2’lik alana sahip olan ve altı yerleşkesi bulunan Boğaziçi Üniversitesi, İngilizce eğitim verir.

Boğaziçi Üniversitesi, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda en yüksek puanları alan öğrenciler tarafından tercih edilen üniversitelerden biri olmuştur. Örneğin; 2006, 2007 ve 2009 yıllarında, ÖSS’de tüm puan türlerinde en fazla tercih edilen üniversiteler kategorisinde 1. olmuştur.

Fakülte
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen-Edebiyat Fakültesi
∼Türk Dili ve Edebiyatı
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi

Yüksekokullar
∼Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Boğaziçi Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Boğaziçi Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Boğaziçi Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Boğaziçi Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Boğaziçi Üniversitesi Burs İmkanları

KYK Burs ve Kredileri
MEB Bursu
TÜBİTAK Bursu
-Türk Dil Kurumu Bursu
-Türk Tarih Kurumu Bursu
-KYK BÜ Kontejan
-KYK Başbakanlık Bursu
-KYK İlk 100 Başarı Bursu
-Gereksinim Ayni-Yemek,Yurt,Kitap
-Yaz Okulu Bursu

Boğaziçi Üniversitesi Yurt İmkanları

Oda Tipi Yurtlar,

-Erkek Yurdu
-Kuzey Yurdu
-Kuzey Yurdu
-Kız Yurdu (Zeynep-Ayşe Birkan Kız Yurdu):

Bu yurtlarda ikamet alanları odalar şeklinde düzenlenmiştir. Yurtlarda internet (wireless), 24 saat sıcak su, dâhili telefon bağlantısı, ahşap mobilya ranza, elbise dolabı, masa, sandalye, kitaplık ve buzdolabı bulunmaktadır. Katlarda yer alan banyo ve tuvaletler öğrenciler tarafından ortak kullanılmaktadır.

Daire Tipi Yurtlar

-Prof. Dr. Halide Sevim Yavuzer Öğrenci Yurdu
-Kilyos Yurdu,
-Kuzey Yurdu
-Kuzey Yurdu
-Kandilli Yurdu
-Superdorm (özel)

Bu yurtların ikamet alanları mutfak, banyo ve tuvaleti içinde olan daireler şeklinde düzenlenmiştir. Dairelerde internet (wireless), 24 saat sıcak su, telefon bağlantısı, ahşap mobilya ranza, elbise dolabı, masa, sandalye, kitaplık ve buzdolabı yer almaktadır. Daire Tipi Yurtta bulunan çamaşırhaneler  öğrencilere ücretsiz hizmet vermektedir. Bu yurtlarda ortopedik engelli öğrencilerimiz için odalar bulunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Kampüsler
–>Öğrenci kulüpleri
–>Spor
–>Kütüphane
–>Yurtlar
–>Film merkezi
–>SineBU

Boğaziçi Üniversitesi Konumu

Boğaziçi Üniversitesi Adresi;  Boğaziçi Üniversitesi 34342 Bebek/İstanbul Türkiye

∼Merkeze 2 km (Araçla yaklaşık 6 dk)
∼İstanbul Havaalanına: 24  km (Araçla 27 dk)
∼İstanbul Esenler Otogarına yaklaşık 16 km (Araçla 24 dk)

 Boğaziçi Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: +90 212 359 54 00
Fax:+90 212 265 63 57
Web: http://www.boun.edu.tr/
E-posta: kurumsaliletisim@boun.edu.tr
Adres:Boğaziçi Üniversitesi 34342 Bebek/İstanbul Türkiye

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Reklamcılık ve Halkla İlişkiler 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Hititoloji Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Aile ve Tüketici Bilimleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uçak Bakım ve Onarım Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Psikoloji Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Nükleer Enerji Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Veterinerlik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Arapça Öğretmenliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Kazak Dili ve Edebiyatı 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam