Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Biyoloji Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Biyoloji Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü taban puanları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Biyoloji Öğretmenliği bölümü atamaları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü dersleri,Biyoloji Öğretmenliği bölümü taban puanları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Biyoloji Öğretmenliği maaşları

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Biyoloji Öğretmenliği programının amacı, ortaöğretim okullarında biyoloji konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Biyoloji Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Biyoloji Öğretmenliği programında ilk yıl öğrencilere Genel Biyoloji, Kimya, Fizik, Biyometri ve Jeoloji konularında dersler verilir. Daha sonraki yıllarda Botanik ve Zooloji, Hücre Biyolojisi,Genetik, Fizyoloji, Anatomi, Ekoloji gibi alan dersleri okutulur. Ayrıca program boyunca, Eğitim Psikolojisi, Genel Öğretim Metotları,Özel Öğretim Metotları, Ölçme-Değerlendirme ve Rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir .

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Biyoloji Öğretmenliği programını bitirenlere “Biyoloji Öğretmeni” unvanı verilir . Biyoloji öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansı­tılmasına çalışır .

Biyoloji Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Biyoloji öğretmenleri resmi ve özel liselerde, meslek lisele­ rinde ve dershanelerde öğretmen olarak çalışma olanağına sahiptirler .

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Biyoloji Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Biyoloji Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam