Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Biyoloji Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Biyoloji Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü taban puanları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Biyoloji Öğretmenliği bölümü atamaları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü dersleri,Biyoloji Öğretmenliği bölümü taban puanları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Biyoloji Öğretmenliği maaşları

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Biyoloji Öğretmenliği programının amacı, ortaöğretim okullarında biyoloji konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Biyoloji Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Biyoloji Öğretmenliği programında ilk yıl öğrencilere Genel Biyoloji, Kimya, Fizik, Biyometri ve Jeoloji konularında dersler verilir. Daha sonraki yıllarda Botanik ve Zooloji, Hücre Biyolojisi,Genetik, Fizyoloji, Anatomi, Ekoloji gibi alan dersleri okutulur. Ayrıca program boyunca, Eğitim Psikolojisi, Genel Öğretim Metotları,Özel Öğretim Metotları, Ölçme-Değerlendirme ve Rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir .

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Biyoloji Öğretmenliği programını bitirenlere “Biyoloji Öğretmeni” unvanı verilir . Biyoloji öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansı­tılmasına çalışır .

Biyoloji Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Biyoloji öğretmenleri resmi ve özel liselerde, meslek lisele­ rinde ve dershanelerde öğretmen olarak çalışma olanağına sahiptirler .

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Biyoloji Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Biyoloji Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam