Reklam
Reklam
reklam

Bitlis Eren Üniversitesi Hakkında Bilgi


Bitlis Eren Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Bitlis Eren Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Bitlis Eren Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Bitlis Eren Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Bitlis

Kuruluş Yılı :2007

Rektör: Prof. Dr. Erdal Necip Yardım

Bitlis Eren Üniversitesi 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Bitlis ilinde bulunmaktadır. Kampüs yapımı Eren Holding tarafından desteklenmektedir. Kampüs yapımı 2009 yılı Haziran ayında başlamıştır. Bünyesinde kurulu 3 fakülte (Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi) 3 yüksekokul (Sağlık Yüksek Okulu, Kanık Turizm Otelcilik Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) ve 7 meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

Ocak 2017’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından üniversite rektörlüğüne Prof. Dr. Erdal Necip Yardım atandı.

Fakülteler
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik – Mimarlık Fakültesi
∼İslami İlimler Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Kanık Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu
∼Sağlık Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Adilcevaz Meslek Yüksekokulu
∼Ahlat Meslek Yüksekokulu
∼Hizan Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Tatvan Meslek Yüksekokulu
∼Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Bitlis Eren Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Bitlis Eren Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bitlis Eren Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Bitlis Eren Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bitlis Eren Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bitlis Eren Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bitlis Eren Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Bitlis Eren Üniversitesi Burs İmkanları

KYK tarafından verilen burslar dışında çeşitli vakıflar öğrencilere burs olanakları sağlamaktadır.

Bitlis Eren Üniversitesi Yurt İmkanları

Kampus alanı yakınlarındaki Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlar dışında, öğrencilerin kalabileceği birçok sayıda özel yurt bulunmaktadır.

Bitlis Öğrenci Yurdu
Kredi Yurtlar Kurumu yurdunun 576 kişilik kapasitesi vardır.

Bitlis Eren Üniversitesi Kampüste Yaşam

Öğrencilerin eğitim, sağlık, spor, kültürel ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması ve geriştirilmesine katkı sağlamak ve öğrencilerin haklarını gözetmek, ulusal çıkarlar konusunda duyarlı olmalarını sağlamak yükseköğretim kurumları yönetim organları ile öğrenciler arasında etkili bir iletişim kurarak öğrencilerin beklenti ve isteklerini tam anlamıyla karşılayan bir üniversite ortamı sunuyoruz.

Bitlis Eren Üniversitesi Konumu

Bitlis Eren Üniversitesi Adresi; Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13100 Merkez/Bitlis

∼Merkeze 26 km (Araçla yaklaşık 28 dk)
∼Bitlis Otogarına yaklaşık 51 km (Araçla 42 dk)

 Bitlis Eren Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:+90 (434) 222 00 00
Fax:+90 (434) 222 01 01
Web: https://www.beu.edu.tr/
E-posta: info@beu.edu.tr
Adres:Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13100 Merkez/Bitlis

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - PDR Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - İşletme Bilgi Yönetimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Endüstri ve Sistem Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Leh Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Ekonomi ve Finans 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Çerkez Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam