Bireysel Danışma Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Bireysel Danışma Nedir? Bireysel Danışma Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Bireysel Danışma nedir, Bireysel Danışma nasıl yazılır tdk, Bireysel Danışma anlamı tdk, Bireysel Danışma ne demek, Bireysel Danışma ne anlama gelir, Bireysel Danışma anlamı nedir, Bireysel Danışma Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Bireysel Danışma – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Bireysel Danışma  kelimesinin anlamı:

Bireysel Danışma Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Bireysel Danışma:
1. Öğrencinin karşılaştığı bir güçlüğü yenmesi, bir sorunu çözmesi için kendisine doğrudan doğruya kişisel olarak yol gösterme.

2. Bu gibi konularla ilgili rehberlik hizmetlerine verilen ad.

Türk Dil Kurumu’na göre Bireysel Danışma  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Ruhbilim Terimleri Sözlüğü – 1974
bireysel danışma
İngilizce: individual counseling
Sorunla ilgili bütün gerçekleri bir araya toplayarak danışanın dikkat ve ilgisini bunlar üzerine toplama ve sorunu güdümlü ya da güdümsüz olarak çözmekte bireye yardımcı olma.

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
bireysel danışma
Türkçe: ferdî istişare, İngilizce: individual counseling, Fransızca: conseil individuel
1. Öğrencinin karşılaştığı bir güçlüğü yenmesi, bir sorunu çözmesi için kendisine doğrudan doğruya kişisel olarak yol gösterme. 2. Bu gibi konularla ilgili klavuzluk hizmetlerine verilen ad.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı - 6. Sınıf Örtülü Anlam Konu Anlatımı - 6. Sınıf Öznel ve Nesnel Yargılı Cümleler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Karşılaştırma Cümleleri Konu Anlatımı - 2021 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Giriş Belgeleri Açıklandı -