Bilimcilik Nedir? Hakkında Kısaca Bilimcilik

Bilimcilik Nedir? Bilimcilik Hakkında Kısaca Bilimcilik (TDK), Bilimcilik nedir, Bilimcilik nasıl yazılır tdk, Bilimcilik anlamı tdk, Bilimcilik ne demek, Bilimcilik ne anlama gelir, Bilimcilik anlamı nedir, Bilimcilik Hakkında Kısaca Bilimcilik,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Bilimcilik – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Bilimcilik  kelimesinin anlamı:

Bilimcilik Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Bilimcilik:
1. Bütün bilginin temeli olarak, fizikötesi ya da tanrıbilim yerine bilimi alma, yalnız bilim yöntemine önem verme ve ona inanma.

2-Bilimsel bilginin “saltık bilgi” olduğunu ileri süren felsefe görüşü.

Türk Dil Kurumu’na göre Bilimcilik  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
bilimcilik
Türkçe: ilimcilik, İngilizce: scientism, Fransızca: scientisme
1. Bütün bilginin temeli olarak, fizikötesi ya da tanrıbilim yerine bilimi alma, yalnız bilim yöntemine önem verme ve ona inanma. 2-Bilimsel bilginin “saltık bilgi” olduğunu ileri süren felsefe görüşü.

Felsefe Terimleri Sözlüğü – 1975
bilimcilik
Türkçe: ilimcilik, Fransızca: scientisme, Almanca: Scientismus
1. Bilime dayalı dünya görüşü. 2. Bilimsel düşüncenin tek yanlı olarak değerlendirilmesi. 3. (Fizikötesi bilimcilik) Bilimin fizikötesinin sorunlarını da çözümlenebileceğine inanma eğilimi. 4. (Yöntemsel bilimcilik) Doğa bilimleri yönteminin başka alanlarda, özellikle insan bilimleri alanında da tek geçerli yöntem olduğunu ileri süren anlayış.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı -