Bilim Tarihi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Bilim Tarihi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi
Bilim Tarihi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

Bilim Tarihi bölümü hangi üniversitelerde var,Bilim Tarihi bölümü iş olanakları,Bilim Tarihi bölümü taban puanları,Bilim Tarihi bölümü olan üniversiteler,Bilim Tarihi bölümü atamaları,Bilim Tarihi bölümü dersleri,Bilim Tarihi bölümü taban puanları,Bilim Tarihi bölümü kaç yıllık,Bilim Tarihi maaşları

Bilim tarihi programının amacı, tarih boyunca bilimle ve onunla ilgili zihinsel faaliyetlerin gelişmesini, bi- limsel gelişmenin geçirdiği değişik evreleri, gelişimi etkileyen etmenleri inceleyecek araştırıcılar yetiştirmektir.

Bilim tarihi programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda bilim tarihi, matematik tarihi, ilk çağ felsefe ta- rihi, mantık, sosyoloji tarihi, fizik tarihi, bilim tarihi, metin incelemeleri gibi dersler okutulmaktadır. Öğrenciler, eski Yunanca, Latince, Arapça ve Farsça dillerinden birini öğrenmek zorundadır.


Çalışma Alanları:
Bilim Tarihi mezunları programını bitirenler “Bilim Tarihçisi” unvanı ile görev alırlar. Bilim tarihçisi çeşitli dallarda bilimsel bilginin nasıl eski dönemlerden günümüze kadar gelen bilimsel metinleri değerlendirerek, yapılan çalışmaların bilimin gelişmesine katkısını değerlendirir.
Bilim tarihi mezunları Üniversitelerde, bilim ve kültür kurumlarında (vakıflar, basın – yayın kuruluşları vb.) araştırıcı olarak görev alabilirler ortaöğretim kurumlarında bilim tarihi dersini okutabilirler.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:
•    Temel bilimlere ve sosyal bilimlerle ilgili konulara merak duymak
•    Güçlü bir belleğe ve analitik düşünme yeteneğine sahip olmak
•    Bilimsel çalışmalardan hoşlanmak gerekir.

Bilim Tarihi Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.