BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ

BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ

BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ, YENİLİKÇİ EĞİTİM MODELİ VE KAPSAMLI BURS PROGRAMI İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, öğrencilerinin ortak programlara yerleşerek bölüm tercihlerini 3. dönem sonunda yapmasına olanak veren özgün eğitim modeli ve farklı kategorilerde öğrencilerine sağladığı burs imkanları ile öğrenciler için tercih döneminde öne çıkan üniversiteler arasında yer alıyor.

Üniversitenin T-şekli adı verilen eğitim modeli kapsamında YKS sonrasında üniversite bünyesinde yer alan ve İngilizce eğitim veren ortak programlardan birine yerleşen öğrenciler, 3 dönem süren ortak eğitim sonrasında yerleştikleri program altında bulunan bölümlerden istedikleri bir tanesini seçerek bu bölümden mezun oluyorlar. Bu kapsamda Genetik ve Yaşam Bilimleri Programlarına yerleşen bir öğrenci, ortak ders programını takiben Moleküler Biyoloji ve Genetik ya da Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümlerinden istediği bir tanesini seçebilirken Mühendislik Programlarına yerleşen bir öğrenci ise ortak ders programı sonucunda Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği veya Biyomühendislik bölümlerinden istediği bir tanesini tercih edebiliyor. Benzer şekilde İktisadi ve İdari Programlara yerleşen bir öğrenci Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik veya Ekonomi bölümlerinden bir tanesini seçebiliyor.

Söz konusu ortak programlara ilaveten KGTÜ bünyesinde eğitim dili Türkçe olan Psikoloji ve İç Mimarlık Bölümleri yer alıyor. Bu bölümler ortak program altında yer almadığından öğrenciler doğrudan bu bölümleri tercih edebiliyorlar.

Öğrencilerine farklı kategorilerde burs imkanları sunan KGTÜ, bölüm ve programlarına en az ilk 2 tercihinde art arda (kesintisiz) olarak yer vererek yerleşen öğrencilere eğitim ücretinden %15 (Psikoloji ve İç Mimarlık bölümleri için) veya %30 (Tüm ortak programlar için) oranında indirim sağlayan ilk 2 tercih bursu sağlıyor. Bu bursa ilaveten YKS’deki başarı sıralamalarına göre ilk 100.000 içerisinden KGTÜ’ye yerleşen öğrenciler yılda 8 ay boyunca aylık başarı bursu alma hakkına sahip oluyor. KGTÜ ayrıca gerekli koşulları sağlayan öğrencilerine ücretsiz çift anadal (çift diploma) ve öğrencilerin eğitimleri süresince elde ettikleri not ortalamalarını ve bölümdeki sıralamalarını dikkate alarak akademik başarı bursları sunuyor. Bu burslar dışında KGTÜ’nün öğrencilerine sağladığı farklı burs ve indirimler de bulunuyor.

KGTÜ’nün detaylı burs olanakları, bölüm ve programların taban puanları ve başarı sıralamaları ile öğrenci projeleri, kampüs ve yurt imkanları ile ilgili olarak https://aday.gidatarim.edu.tr/ adresinde yer alan KGTÜ aday öğrenci sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam