Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü iş olanakları,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü taban puanları,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü atamaları,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü dersleri,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü taban puanları,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği maaşları

Genel Bilgiler

Puan Türü: MF-4
Eğitim Süresi: 4

PROGRAMIN AMACI

Yazılım mühendisliği programının amacı öğrenciye bilgisayar bilimleri ve yazılım mühendisliğinin kuramsal konularında sağlam bir temel ve bu kuramları ve ilgili yöntem ve metodolojileri bir ürün olarak yazılım geliştirmeye uygulama becerisi kazandırmaktır. Söz konusu yazılım ürünü her hangi bir alanda olabileceği için yazılım mühendisinin karmaşık bir dünyada değişen gereksinimleri analiz edebilecek becerilerle donatılması gerekir. Yazılım mühendisi iyi bir takım oyuncusu olmalıdır ve güçlü iletişim becerileri olmalıdır.

Program aktif öğrenmeye ağırlık verir ve uygulamalı dersler, projeye dayalı öğrenme, beceriye yönelik ders bileşenleri içerir. Programda son sınıfta yapılan bitirme projesi yanında üçüncü sınıfta da bir proje dersi bulunur. Ayrıca sekiz hafta staj yapılır.

Program seçimli dersler bakımından zengindir. Öğrenci kendi ilgi alanına doğrultusunda kendisini farklılaştırabilir, yandal ve çift anadal yapabilir.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

PROGRAMDA OKUTULAN BELLİ BAŞLI DERSLER

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 36 + 2 kaçtır?


Basari Sıralamaları