Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü iş olanakları,Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü taban puanları,Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü atamaları,Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü dersleri,Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü taban puanları,Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Bilişim Güvenliği Teknolojisi maaşları

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Nedir?

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Programının temel amacı, bilgi teknolojileri, bilgi güvenliği ve bilgisayar programcılığı alanları başta olmak üzere her alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına hem teorik hem de pratik becerileriyle cevap verebilecek nitelikli ve donanımlı meslek elemanları yetiştirmektir.

2 yıllık bir önlisans programı olan Bilişim Güvenliği Teknolojisi Programı, TYT puanı ile öğrenci almaktadır. Program öğrencileri 3+1 Modeli ile öğrenim görürler. Bu model ile öğrencilerimiz program süresi olan 4 yarıyılın 3 yarıyılında yetkinlik dersleri, temel alan dersleri, mesleki alan uzmanlık derslerini tamamlar ve son 1 yarıyılda ise sektör işletmelerinde işyerinde uygulama eğitimi alırlar.

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bilgi Güvenliği Kavramına Giriş, Bilgi Teknolojileri Donanımları, Internet ve Internet Teknolojileri, Yazılım Geliştirme Teknolojileri I, İş Sağlığı ve İş Güvenliği, Mesleki Matematik, Girişimcilik Projesi I, Türk Dili I, Üniversite Hayatına Giriş, Mesleki İngilizce I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, İşletim Sistemleri, Yazılım Geliştirme Teknolojileri II, İşyeri Deneyimi, Girişimcilik Projesi ll, Türk Dili II, Geleceğin İnşası, Mesleki İngilizce II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Sosyal Mühendislik ve Güvenlik Yönetimi, Bilgisayar Ağları, Siber Saldırı ve Savunma Yöntemleri, Güvenlik Duvarı Çözümleri, İşyeri Uygulaması, Mesleki İngilizce III, İşyeri Eğitimi (Staj)

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Kurumsal bilgi güvenlik sistemlerini analiz eder, tasarlar ve uygular. Bilgi güvenliği yönetim standartlarının uygular, denetler ve bunları belgelendirir. Bilgi sistemlerinin güvenlik açıklarını belirler ve güvenliği güçlendirir.
Kurumsal bilgi sistemlerinin kurar ve bunları yönetir. Yazılım geliştirme faaliyetlerinin bilgi güvenliği açısından tasarlar ve denetler. Çalıştığı firmaya ait bilgileri en güvenli şekilde muhafaza eder.

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sosyal medya araçlarının gelişmesi, her türlü bilgi arayışının çevrimiçi yapılması, devletlerin, hükümetlerin, bankaların ve diğer güvenlik doğrulamasına ihtiyacı olan kurumlarında bu konuda çalışan aramasına yol açmıştır. Çalıştığı kurumda basit yazılım programları tasarlamak, geliştirmek, düzenlemek veya bunların onarımını yapmak; gerek donanım arızalarını gerekse de yazılım hatalarını düzenleyerek, bilgi alışverişinin daha sağlıklı bir şekilde yapılmasını ve bilgi sistemlerinin güvenlik mimari işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu nedenle bilişim sistemlerinin kullanıldığı her kurum veya şirkette istihdam olanağı bulabileceklerdir.

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Bilişim Güvenliği Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam