Besin Kofulu Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Besin Kofulu Nedir? Besin Kofulu Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Besin Kofulu nedir, Besin Kofulu nasıl yazılır tdk, Besin Kofulu anlamı tdk, Besin Kofulu Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Besin Kofulu – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Besin Kofulu  kelimesinin anlamı:

Besin Kofulu Biyoloji Terimi Olarak Besin Kofulu:
Fagositozla dışarıdan alınan büyük moleküller ile hücre zarının oluşturduğu kofuldur. Besinlerin alınmasını sağlar.

Türk Dil Kurumu’na göre Besin Kofulu  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Zooloji Terimleri Sözlüğü – 1963
besin kofulu
İngilizce: food vacuole, Fransızca: vacuole d’aliment, Almanca: Nahrungsvacuolen
Bir gözeli hayvanların sitoplazmasında bulunan, sıvı ve besin tanecikleri kapsayan küçük kofulların herbiri; içinde besin maddeleri sindirilir.

Biyoloji Terimleri Sözlüğü – 1998
besin kofulu
İngilizce: food vacuole, Fransızca: vacuole alimentaire, Almanca: Nahrungsvakuole
Bir hücrelilerin (Protozoa) sitoplâzmasında besin tanecikleri ve sıvı kapsayan, içinde besin maddelerinin sindirildiği bir zarla çevrili boşlukların her biri.

Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü – 2007
besin kofulu
İngilizce: food vacuole
Bir hücrelilerin sitoplazmasında besin tanecikleri ve sıvı kapsayan, içinde besin maddelerinin sindirildiği bir zarla çevrili boşlukların her biri.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 72 + 4 kaçtır?


KPSS Ortaöğretim Atatürk Dönemi Dış Politikalar Konu Anlatımı - KPSS Ortaöğretim Atatürk Dönemi İç Politikalar Konu Anlatımı - KPSS Ortaöğretim Atatürk Dönemi İç ve Dış Politikalar Konu Anlatımı - Bakan Tekin net konuştu! “Taviz vermeyeceğiz” - 2024 YKS: Soru hazırlayan ekibe öğretmenler de katıldı - 2024 YKS başvuruları için son gün - KPSS Ortaöğretim Atatürk İlkeleri Konu Anlatımı - KPSS Ortaöğretim Atatürk İnkılapları Konu Anlatımı - 2024-MSÜ: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - KPSS Ortaöğretim Düzenli Ordunun Kurulması Konu Anlatımı - KPSS Ortaöğretim Milli Mücadele Muharebeler Dönemi Konu Anlatımı - KPSS 2024/4 Lisans Veteriner Hekim Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Ziraat) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Su Ürünleri) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Orman) Atama Taban Puanları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları