logo
logo
logo
logo

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

01.01.2016
A+
A-
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü taban puanları,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü atamaları,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü dersleri,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü taban puanları,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği maaşları

Genel Bilgiler

Puan Türü: Özel Yetenek
Eğitim Süresi: 4

Programın Amacı

Beden eğitim ve spor programının amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Beden eğitimi ve spor programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler


logo

Beden eğitimi ve spor programına girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Beden eğitimi ve spor programını bitirenler "Antrenör" olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Beden eğitimi ve spor programını tercih edeceklerin;

•  Sporun belli bir alanında yetenekli olmaları,
•  İyi iletişim kurabilmeleri,
•  Sabırlı olmaları,
•  Bedence sağlam ve dayanıklı olmaları gerekmektedir.

Çalışma Alanları

Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Sayfa Yükleniyor

yükleniyor