Reklam
Reklam
reklam

Bartın Üniversitesi Hakkında Bilgi


Bartın Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Bartın Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Bartın Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

BARTIN ÜNİVERSİTESİ

Bartın Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Bartın

Kuruluş Yılı :2008

Rektör: Prof. Dr. Orhan UZUN

Bartın Üniversitesi; Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlı iken Bartın Üniversitesi’ne bağlanan Orman Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bartın Meslek Yüksekokulu ile Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve yeni kurulan İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nün kurulup üniversiteye bağlanmasıyla eğitime başladı. 2010 yılında Eğitim ve Edebiyat Fakülteleri, 2011 yılında Fen Fakültesi, 2012 yılında ise Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve İslami İlimler Fakültesi kurularak üniversiteye bağlanmıştır.

31/05/2008 tarih ve 26892 sayılı Resmi Gazete ilan edilen 22/05/2008 tarih ve 5765 sayılı Kanun ile kurulan 9 devlet üniversitesinden biridir. Aynı Kanun ile kurulan diğer üniversiteler Ardahan Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi, Yalova Üniversitesi’dir.

Fakülteler
∼Bartın Orman Fakültesi
∼Orman Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Edebiyat Fakültesi
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen Fakültesi
∼İslami İlimler Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Bartın Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Ulus Meslek Yüksekokulu

Bartın Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Bartın Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bartın Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Bartın Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bartın Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bartın Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bartın Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Bartın Üniversitesi Burs İmkanları

Bartın Üniversitesi öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu’nun vermiş olduğu burs ve kredilerin yanında vakıf, dernek, özel sektör ve diğer kurumlardan da burs alabilir. Öğrenciler yeni eğitim öğretim yılı başladıktan sonra Bartın Üniversitesi’nin internet sitesindeki duyuruları takip ederek burslardan haberdar olabilir. Ayrıca üniversitenin vereceği burslara fakültenin öğrenci işleri panolarından veya burs ofislerinden takip edebilirler. Burs almak için uygun durumda olan öğrenciler başvurularını internet üzerinden veya öğrenci işlerinden yapabilecekler.

Bartın Üniversitesi Yurt İmkanları

Yurt başvuruları ÖSYM yerleştirme işlemlerinin ardından kyk.gsb.gov.tr internet sitesi üzerinden duyurularak e-devlet portalı üzerinden alınır. Yayınlanan başvuru formunda öğrencilerden ekonomik, sosyal ve eğitim durumları hakkında bilgi istenir Yapılan puanlamada en yüksek puandan başlanarak boş kontenjanlara öğrenciler yerleştirir. Asil olarak yerleşmeye hak kazanamayan öğrencilere yedek sıra verilir.
Kızlar için 5 ayrı, erkekler için 7 ayrı yurt vardır.

Bartın Üniversitesi Kampüste Yaşam

Yerleşkesi Bartın’dadır.
Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri
Üniversitede öğrencilerin kurup yürüttüğü yaklaşık 20 aktif kulüp vardır. Bu kulüpler öğrencilerin fikirleriyle ortaya çıkmıştır. Dileyen her öğrenci istediği kulübe üyeliğini sağlayabilir.

Kütüphane
Akademik yazılardan, dergilere, sanal yazılardan, kitap ve gazetelere kadar her türlü okumanın erişilebilir olduğu kütüphane, yüksek kapasitesi ve bilgisayarlarıyla öğrenci ve personellerin hizmetine sunulmaktadır.

Sanat
Gösteri merkezinde sempozyum, panel, tiyatro ve konser gibi etkinlikler yapılır.

Spor
Çim sahalardan, kapalı kort ve spor alanlarına kadar öğrencilerin spor faaliyetlerine katılması için birçok olanak bulunur. Öğrenciler, bunların yanı sıra okul takımları deneme maçlarına katılarak diledikleri takıma katılabilirler.

Yurt
Kızlar için 5 ayrı, erkekler için 7 ayrı yurt vardır.

Sağlık
Hem yurtlarda hem de kampüste bulunan Sağlık Merkezi öğrencilere hizmet verir.

Bartın Üniversitesi Konumu

Bartın Üniversitesi Adresi; Ağdacı, Ağdacı Köyü Yolu, 74110 Bartın Merkez/Bartın

∼Merkeze 7 km (Araçla yaklaşık 13 dk)
∼Bartın Otogarına yaklaşık 7 km (Araçla 13 dk)

 Bartın Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 0 378 223 55 00 – 0 378 223 54 99
Fax:0 378 223 50 42
Web:https://w3.bartin.edu.tr/
E-posta: genelsekreterlik@bartin.edu.tr
Adres:Ağdacı, Ağdacı Köyü Yolu, 74110 Bartın Merkez/Bartın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Matematik Öğretmenliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Gerontoloji 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İbrani Dili ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Televizyon Haberciliği ve Programcılığı 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Fotoğraf 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Müzecilik Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Uçak Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Tarım Ekonomisi Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Zihin Engelliler Öğretmenliği 2015 2016 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam