Bankacılık ve Finans Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Bankacılık ve Finans bölümü hangi üniversitelerde var, Bankacılık ve Finans bölümü iş olanakları,Bankacılık ve Finans bölümü taban puanları,Bankacılık ve Finans bölümü olan üniversiteler,Bankacılık ve Finans bölümü atamaları,Bankacılık ve Finans bölümü dersleri,Bankacılık ve Finans bölümü taban puanları,Bankacılık ve Finans bölümü kaç yıllık,Bankacılık ve Finans maaşları

Bankacılık ve Finans Bölümü Nedir?

Bu bölümler, bankalarda, finans kurumlarında ya da çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerde çalışacak elemanları yetiştirir.

Bankacılık ve Finans Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Bankacılık ve Finans bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Bankacılık ve Finans Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Finansal Muhasebe
– İşletme Bilimi
– İşletme ve Ekonomi Matematiği
– Borçlar Hukuku
– Bankacılık ve Finansa Giriş
– Muhasebe
– Şirketler Muhasebe
– İletişim Teknikleri
– Sermaye Piyasası
– Bankacılık Denetimi
– Bilgisayarda Bankacılık

Kişiler bu bölümdeki dersleri dört yıl boyunca görecektir. Kişilerin mezun olabilmesi için bu dersleri iyi bir şekilde vermesi gerekmektedir. Bu bölümden mezun olduktan sonra kişiler Finans Uzmanı unvanı almaktadır.

Bankacılık ve Finans Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bankacılık ve finans mezunu olan kişiler hesap yönetimi yapmaktadır. Bu bölümden mezun olan kişiler banka, özel sektör veya devlet kurumlarında çalışabilirler. Aynı zamanda da bu bölümden mezun olan kişiler hesap denetleme, para yönetimi ve uluslararası bankacılık gibi işler yapabilirler. Bu bölümden mezun olan kişiler finans gibi işlerde çalışmaktadır.

Bankacılık ve Finans Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

En uygun şartlarda mali kaynak bulma, yurt içi ve yurt dışı tasarruf kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirebilmek için uygun projelere yönlendirme gibi faaliyetlerde bulunulur.

Mezunlar, kamu sektörü ve özel sektördeki bankalar ile finans kurumlarında, borsa aracı kurumlarında çalışabilirler. Elde edilen kazanç, çalışılan kuruma ve yeteneğe göre değişmektedir.

Bankacılık ve Finans Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Bankacılık ve Finans bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Bankacılık ve Finans Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Bankacılık ve Finans Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Bankacılık ve Finans Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam