Bankacılık Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Bankacılık bölümü hangi üniversitelerde var, Bankacılık bölümü iş olanakları,Bankacılık bölümü taban puanları,Bankacılık bölümü olan üniversiteler,Bankacılık bölümü atamaları,Bankacılık bölümü dersleri,Bankacılık bölümü taban puanları,Bankacılık bölümü kaç yıllık,Bankacılık maaşları

Bankacılık Bölümü Nedir?

Bu bölüm, bankalarda, finans kurumlarında ya da çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerde çalışacak elemanları yetiştirir.

Bankacılık Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Bankacılık bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Bankacılık Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Finansal Muhasebe,
– İşletme Bilimi,
– Matematik,
– Borçlar Hukuku,
– İktisat,
– Ekonomi (Makro, Mikro),
– Şirketler Muhasebesi,
– Etkili İletişim Teknikleri,
– Finansal Hizmetler Pazarlaması,
– Bankacılık Faaliyetleri,
– Finansal Krizlerin Ekonomik Tarihi,
– Sermaye Piyasası Kurulu (SPK),
– Finansal Tablolar Analizi,
– Bankacılıkta Denetim,
– Bilgisayarda Bankacılık Uygulamaları

ve daha birçok dersi 8 yarıyıl içerisinde başarı ile tamamladıkları takdirde “Bankacılık Lisans Diploması” elde etmeye hak kazanırlar.

Bankacılık Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bankacılık mezunları; hesap yönetimi, finans yönetimi, kurumsal nakit yönetimi, uluslararası bankacılık ve kişisel para yönetimi gibi konular üzerine talep gördüğü takdirde çalışmalar gerçekleştirebilirler.

Bankacılık Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

En uygun şartlarda mali kaynak bulma, yurt içi ve yurt dışı tasarruf kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirebilmek için uygun projelere yönlendirme gibi faaliyetlerde bulunulur.

Mezunlar, kamu sektörü ve özel sektördeki bankalar ile finans kurumlarında, borsa aracı kurumlarında çalışabilirler. Elde edilen kazanç, çalışılan kuruma ve yeteneğe göre değişmektedir.

Bankacılık Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Bankacılık bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Bankacılık Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Bankacılık Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Bankacılık Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Bankacılık Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam