logo
reklam

Bankacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Bankacılık Bölümü Hakkında Bilgi
Bankacılık Bölümü Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

logo

Bankacılık bölümü hangi üniversitelerde var,Bankacılık bölümü iş olanakları,Bankacılık bölümü taban puanları,Bankacılık bölümü olan üniversiteler,Bankacılık bölümü atamaları,Bankacılık bölümü dersleri,Bankacılık bölümü taban puanları,Bankacılık bölümü kaç yıllık,Bankacılık maaşları

Genel Bilgiler

Puan Türü: YGS-6
Eğitim Süresi: 4

PROGRAMIN AMACI

Bu bölümler, bankalarda, finans kurumlarında ya da çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerde çalışacak elemanları yetiştirir.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:
Bankalar ve diğer finans kurumları, fonların yönlendirilmesi ve en iyi şekilde değerlendirilmesi, ekonomik dengelerin korunması konusunda tartışılmaz bir öneme sahiptir. Bu nedenle, bu alanda yetişmiş nitelikli elemanlara her zaman ihtiyaç olacaktır.


Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

•  Matematik ve ekonomiye ilgi duyması
•  Başkaları ile iyi iletişim kurabilme yeteneğinin olması
•  Dikkatli, titiz ve sabırlı olması 
•  Yeniliklere açık olması
•  İleri görüşlü olması gerekir

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

En uygun şartlarda mali kaynak bulma, yurt içi ve yurt dışı tasarruf kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirebilmek için uygun projelere yönlendirme gibi faaliyetlerde bulunulur.

Mezunlar, kamu sektörü ve özel sektördeki bankalar ile finans kurumlarında, borsa aracı kurumlarında çalışabilirler. Elde edilen kazanç, çalışılan kuruma ve yeteneğe göre değişmektedir.

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Bankacılık Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.