Reklam
Reklam
reklam

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Hakkında Bilgi


Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Balıkesir

Kuruluş Yılı :2015

Rektör: Prof.Dr. Süleyman Özdemir

Türkiye’nin en genç ve dinamik üniversitelerinden biri olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, “Geleceğe Açılan Köprü” misyonuyla 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 6640 sayılı Kanun ile kurulmuştur.

Üniversitemiz 26 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Balıkesir Üniversitesi’nden devralınan eğitim kurumları ile akademik hayatına başlamıştır. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 08 Eylül 2015 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in göreve başlamasıyla, hızla gelişme yolunda adımlar atmaya başlamıştır.

Üniversitemiz, toplamda 6 yerleşkede 4 enstitü, 9 fakülte, 1 yüksekokul ve 8 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fakülteler
∼Denizcilik Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
∼Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
∼Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Spor Bilimleri Fakültesi
∼Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
∼Ziraat Fakültesi

Yüksekokullar
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Adalet Meslek Yüksekokulu
∼Bandırma Meslek Yüksekokulu
∼Bandırma OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Denizcilik Meslek Yüksekokulu
∼Erdek Meslek Yüksekokulu
∼Gönen Meslek Yüksekokulu
∼Manyas Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Gönen Jeotermal Enstitüsü

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Burs İmkanları

Öğrencilerimize vakıf, dernek vb. sivil toplum kuruluşlarının sağlamış olduğu bursların yanında, üniversitemiz tarafından hâlihazırda yemek bursu ve kısmi zamanlı çalışma imkânı sunulmaktadır. Ayrıca yeniden yapılandırılan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Vakfı ile önümüzdeki dönemde yeni burs imkânları oluşturulacaktır.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Yurt İmkanları

Öğrencilerimiz Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda kalabilirler. Bandırma’da KYK’ya bağlı toplam üç yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan kız öğrencilere hizmet veren Bandırma Öğrenci Yurdu ve Fatma Ana Öğrenci Yurdu’nun toplam kapasitesi 1324, erkek öğrencilere hizmet veren Ayhan Songar Öğrenci Yurdunun kapasitesi ise 452’dir. Manyas’ta da KYK’ya bağlı bir yurt bulunmaktadır. Kız öğrencilere hizmet veren Manyas Öğrenci Yurdunda 350 öğrenci kalabilmektedir. Gönen MYO yerleşkesinde ise 200 yataklı erkek ve 150 yataklı kız öğrenci yurdundan oluşan toplam 350 öğrenci kapasiteli yeni bir KYK öğrenci yurdu hizmete girmiştir. Ayrıca Merkez Yerleşkemiz içerisinde 1300 öğrenci kapasiteli yeni bir KYK öğrenci yurdu inşaatı tamamlanmak üzeredir. KYK yurtlarının yanı sıra bölgemizde özel teşebbüsün hizmet verdiği çok sayıda apart ve öğrenci yurdu da bulunmaktadır.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Güvenlik
–>Kafeterya

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Konumu

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Adresi; Yeni Mahalle Şehit Astsubay Mustafa Soner Varlık Caddesi No:77, 10200 Bandırma/Balıkesir

∼Merkeze 96 km ( araçla 1 saat 12 dakika.)
∼Balıkesir Havaalanına: 98  km (Araçla 1 saat 16 dakika)
∼Balıkesir Otogarına yaklaşık  9 km (Araçla 12 dk)

 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:0266 717 0117
Fax:0 266 717 00 30
Web: https://www.bandirma.edu.tr/
E-posta: kurumsaliletisim@bandirma.edu.tr
Adres:Yeni Mahalle Şehit Astsubay Mustafa Soner Varlık Caddesi No:77, 10200 Bandırma/Balıkesir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - En düşük puanlı üniversiteler ve bölümleri 2016 2017 - Maliye 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Türk Halkbilimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Klasik Arkeoloji 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Kültür ve İletişim Bilimleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Şehir ve Bölge Planlama 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Fransızca Öğretmenliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam