Reklam
Reklam
reklam reklam

Bahçeşehir Üniversitesi Hakkında BilgiBahçeşehir Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Bahçeşehir Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Bahçeşehir Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Bahçeşehir Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Vakıf

İL : İstanbul

Kuruluş Yılı :1998

Rektör: Prof. Dr. Şirin Karadeniz Oran

Bahçeşehir Üniversitesi, 1998 yılında Bahçeşehir-Uğur Eğitim Vakfı tarafından açılan vakıf üniversitesi.İlk olarak İstanbul’un Bahçeşehir semtinde kurulan üniversite, 2006-2007 akademik yılında tüm fakülteleriyle Beşiktaş ilçesine taşındı. “İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla yola çıkılarak kurulan Bahçeşehir Üniversitesi’nin 9 fakültesi, 4 enstitüsü ve 2 meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

Bahçeşehir Ünviersitesi BAU Global Eğitim Ağı’nın bir üyesidir. BAU Global Eğitim Ağı’nın Berlin, Toronto, Washington DC, Batum, Kıbrıs, Hanoi, Kiev, Pueblo, Brockwille gibi kentlerde eğitim olanağı vardır.

Fakülteler
∼Hukuk Fakültesi
∼İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
∼İletişim Fakültesi
∼Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
∼Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Diş Hekimliği Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokul
∼Meslek Yüksek Okulu

Bahçeşehir Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Bahçeşehir Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bahçeşehir Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Bahçeşehir Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Bahçeşehir Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bahçeşehir Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Bahçeşehir Üniversitesi Burs İmkanları

-ÖSYS Bursu
-ÖSYM Bursuna ek il 1000 bursu
-Uluslararası Diploma Bursları
-Apply BAU Bursu
-Önlisans ve Lisans Kardeş İndirimi
-Spor Bursu

Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi ile ilgili burs ve eğitim ücretleri için tıklayınız..

Bahçeşehir Üniversitesi Yurt İmkanları

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Evim Öğrenci Yurtları, 14 yıldır İstanbul’da öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Evim Öğrenci Yurtları’nın yaptığı çözüm ortaklığı çerçevesinde, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılından bu yana Evim yurtları BAU’lu öğrencilere zevkle hizmet vermektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi Kampüste Yaşam

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Republika Academic Aparts işbirliği olan ‘BAU & Republika Ortaköy’, Ortaköy’ün en merkezi yerinde BAU öğrencilerine hem yurt hem de sosyal aktivite merkezi olarak kullanabileceği eşsiz bir yaşam alanı sunuyor.

Öğrencilerin hobileriyle ilgilenebileceği, spor yapabileceği ve sınavlarına konsantrasyonu bozulmadan hazırlanabileceği bir alan olarak tasarlanan yaşam merkezi; hobi odası, ücretsiz internet, otopark, 7/24 güvenlik, revir, çamaşırhane, havuz gibi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik imkanlarıyla BAU öğrencilerini bekliyor.

BAU & Republika’nın öğrencilere sağladığı imkanlardan bazıları ise şöyle:

–>Fitness ve spor salonu
–>Ücretsiz temizlik
–>7/24 güvenlik ve resepsiyon
–>Yemek pişirebilecekleri ve tv izleyebilecekleri lounge alanları
–>35 kişilik sinema odası
–>Depo imkanı
–>Sabah, öğle , akşam açık büfe yemek hizmeti
–>Kuaför
–>Playstation/oyun odası
–>Çalışma odası ve kütüphane

Bahçeşehir Üniversitesi Konumu

Bahçeşehir Üniversitesi Adresi; Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 – 6 34353 Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE

∼Merkeze 23 km (Araçla yaklaşık 29 dk)
∼İstanbul Atatürk Havaalanına: 24  km (Araçla 31 dk)
∼İstanbul Otogarına yaklaşık 21 km (Araçla 26 dk)

 Bahçeşehir Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 444 2864
Fax:0 [212] 381 00 20
Web: https://bau.edu.tr/
E-posta: bahcesehiruniversitesi@hs01.kep.tr
Adres: Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 – 6 34353 Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durgunluk Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıntı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Nehari Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Gidici Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Uçucu Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Uyandırma Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Uyutma Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Özdeş Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Tez Canlı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Servet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bütünlemek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Gecelik Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Noksan Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sebat Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Vâsi Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bilgisiz Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Malumatlı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Yitirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Görünmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Reddetme Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - El Sanatları Tasarımı ve Üretimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İktisadi ve İdari Bilimler Programları 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Enerji Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Bilgisayar-Enformatik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Uçak Gövde-Motor Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Türk Dili ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Geomatik Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Bankacılık ve Finans Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Ulaştırma ve Lojistik Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam