Bağcılık Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Bağcılık Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Bağcılık bölümü hangi üniversitelerde var, Bağcılık bölümü iş olanakları,Bağcılık bölümü taban puanları,Bağcılık bölümü olan üniversiteler,Bağcılık bölümü atamaları,Bağcılık bölümü dersleri,Bağcılık bölümü taban puanları,Bağcılık bölümü kaç yıllık,Bağcılık maaşları

Bağcılık Bölümü Nedir?

Bağcılık programının amacı, kaliteli üzüm yetiştirme ve üzümden şarap, sirke vb. Ürünlerin imali konularında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir. Bağcılık teknikerleri kamu sektörüne veya özel sektöre ait bağlarda ve şaraphanelerde görev alabilirler.

Bağcılık Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Bağcılık bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Bağcılık Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bağcılık programında zirai botanik, zirai meteoroloji, bağ hastalıkları, asmanın tanımı, toprak bilgisi, bağlarda yabani otlar, şarap ve şıra teknolojisi ve bilgisayar gibi dersler okutulmaktadır.

Bağcılık Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bağcılık bölümü mezunları, üzüm yetiştiriciliği ve bağcılık alanına ait işlerin bütün aşamalarını yapabilirler. Mezunların çalışacakları kuruluşlarda “tekniker” unvanıyla iş yapabiliyorlar.

Bağcılık Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Bölüm mezunlarının çalışabilecekleri işyerleri şunlardır:

– Tarım Bakanlığına bağlı kurumlar, kuruluşlar ve bağlar,
– Bağcılık Araştırma Enstitüleri,
– Özel bağ işletmeleri,
– Zirai ilaç firmaları,
– Şarap yapım tesisleri,
– Kuru üzüm işletmeleri,
– Sirke yapım tesisleri,
– Yaprak salamura işletmeleri,
– Gübre işletmeleri ve
– Girişimcilerin kendi bağ işletmeleri.

Bağcılık Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Bağcılık Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Bağcılık Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Bağcılık Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam