Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü hangi üniversitelerde var, Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü iş olanakları,Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü taban puanları,Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü olan üniversiteler,Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü atamaları,Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü dersleri,Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü taban puanları,Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü kaç yıllık,Astronomi ve Uzay Bilimleri maaşları

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Nedir?

Uzaydaki gök cisimlerinin nitelik ve nicelik bakımından özelliklerini, konumlarını, hareketlerini araştırıp incelemeler yapabilecek ve ileri teknolojinin bu çalışmalarda kullanımını gerçekleştirebilecek nitelikteki teknik insan gücünü yetiştirmeyi amaçlayan bir programdır. Astronomi, astronometri ve astrofizik olmak üzere iki anabilim dalına ayrılır. Astronometri, evrendeki gök cisimlerinin hareketlerini, genel özelliklerini ve konumlarını incelerken, astrofizik ise gök cisimlerini fiziksel özellikleri bakımından inceler.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Astronomi Tarihi,
– Uzay Araştırmaları,
– Gözlem Araçları,
– Güneş Sistemi,
– Fizik,
– Kimya,
– Astronomi,
– Diferansiyel Denklemler,
– Küresel Astronomi,
– Optik Laboratuvarı,
– İstatistik Astronomi,
– Astrofizik,
– Kuantum Fiziği,
– Güneş Fiziği,
– Değişen Yıldızlar,
– Çift Yıldızlar,
– Yüksek Enerji Astrofiziği,

ve daha birçok dersi 8 yarıyılda başarı ile tamamlayarak “Astronomi ve Uzay Bilimleri Lisans Diploması” almaya hak kazanırlar.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Astronomi ve uzay bilimleri mezunu olan kişiler gökbilimci olmaktadır. Bu bölümden mezun olan kişiler çeşitli birçok alanda veya uzay üstünde rahat bir şekilde çalışabilirler. Aynı zamanda da araştırma ve geliştirme bölümlerinde de görev alabilirler.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Astronomlar kısıtlı sayıdaki rasathanelerde çalışabilecekleri gibi çeşitli kurumlarda bilgisayar programcısı olarak, bilgisayar programlarının yazılımı ile ilgili görevleri yürütebilmekte, Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı gözlemevlerinde çalışabilmektedirler.

Ülkemizde uzay teknolojisi henüz gelişmemiş olduğundan bu bölüm mezunlarının çok cazip iş bulma olanakları yoktur.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Astronomi ve Uzay Bilimleri Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam