Reklam
Reklam
reklam

Artvin Çoruh Üniversitesi Hakkında Bilgi


Artvin Çoruh Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Artvin Çoruh Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Artvin Çoruh Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ

Artvin Çoruh Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Artvin

Kuruluş Yılı :2007

Rektör: Prof. Dr. Fahrettin Tilki

Artvin Çoruh Üniversitesi, 5662 Sayılı, “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, yeni üniversitelerden bir tanesidir. Artvin ilinde bulunmaktadır. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 26536 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır.

Rektörlüğe bağlı birimler
∼Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü
∼Türk Dili Edebiyatı Bölümü
∼Yabancı Diller Bölümü
∼Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
∼Güzel Sanatlar Bölümü
∼Enformatik Bölümü

Fakülteler
∼Orman Fakültesi
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Hopa İlahiyat Fakültesi
∼Sanat ve Tasarım Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Artvin Meslek Yüksekokulu
∼Arhavi Meslek Yüksekokulu
∼Hopa Meslek Yüksekokulu
∼Yusufeli Meslek Yüksekokulu
∼Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu

Artvin Çoruh Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Artvin Çoruh Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Artvin Çoruh Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Artvin Çoruh Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Artvin Çoruh Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Artvin Çoruh Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Artvin Çoruh Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Artvin Çoruh Üniversitesi Burs İmkanları

İlk 3 sırada Orman Mühendisliği Bölümüne yerleşen öğrencilere tüm eğitimleri boyunca yılın 12 ayında 600 TL burs verilecektir.  Alınan burs, KYK veya diğer bursların alınmasına da engel olmayacaktır.

Orman Mühendisliği Ana Bilim Dalı İklim Değişikliği Doktora Programı öğrencilerimize 2.250 TL burs verilecektir.

Öğrencilerimiz Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs, katkı ve öğrenim kredisi alabilmektedirler. Ayrıca öğrencilerimiz Nihat Gökyiğit Vakfı, Türk Eğitim Vakfı ve bazı özel vakıfların sağlamış oldukları burslardan da yararlanabilmektedirler. Yine öğrencilerimize Üniversitemizin çeşitli birimlerinde kısmi zamanlı çalışma imkânı da sunulmaktadır. Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığınca ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme yardımı da yapılmaktadır.

Artvin Çoruh Üniversitesi Yurt İmkanları

Artvin ilinde Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde faaliyet gösteren yurtlar ile özel yurtlar ve vakıf yurtlarında öğrencilere barınma imkanı sunulmaktadır.

Artvin Çoruh Üniversitesi Kampüste Yaşam

Sosyal Kültürel ve Sportif Etkinlikler
Üniversitemiz; ögrencilerin beden ve zihin sağlığını korumak ve geliştirmek, spora ilgi duymalarını sağlamak, enerjilerini olumlu alışkanlıklara yönlendirmek, öğrencilere doğru beslenme ve çalışma alışkanlığı kazandırmak, çeşitli aktiviteler ve şölenler düzenleyerek öğrencilerin katılımını teşvik etmek gibi amaçlarla birçok spor etkinliğine imza atmaktadır. Kapalı Spor Salonu, açık spor alanları gibi spor ünitelerinde modern ve sağlıklı ortamlarda gerçekleştirilen spor etkinlikleri arasında, her eğitim-öğretim yılında düzenli olarak gerçekleştirilen spor şenlikleri (kano, futbol, masa tenisi, voleybol, tenis, basketbol, bowling ve satranç turnuvaları) gösterilebilir. Üniversitemiz öğrencileri tarafından 30 öğrenci topluluğu kurulmuştur. Öğrenci toplulukları tarafından geleneksel hale getirilen Gökyüzü Gözlem Şenliği, Uçurtma Şenliği, Kar Şenliği, Doğa Gezileri, Şehirlerarası Kültürel Geziler, ve Şiir Dinletileri gibi etkinliklere Üniversitemiz öğrenci ve personelinin yanı sıra Artvin dışından gelen misafirler de katılmaktadır. Ayrıca öğrenciler, Artvin’in sahip olduğu doğal güzellikler içerisinde kayak ve rafting sporlarına ve doğa yürüyüşlerine katılmak gibi önemli olanaklara sahiptirler.

Barınma ve Beslenme İmkânları
Üniversitemiz öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Yeni açılacak 500 kişilik öğrenci yurdunun bu sene hizmete girmesiyle KYK’ya bağlı yurtların kapasitesi 4.330’a çıkacaktır. Ayrıca il merkezi ve ilçelerde hizmet sunan özel yurtlar ve vakıflarının kapasitesi de 1.170’dir. Bu bağlamda Artvin’de yüksek öğrenime yönelik hizmet veren 5.500 kişilik yurt kapasitesi öğrencilerimizin barınma konusunda seçeneklerini artırmıştır. Üniversitemiz öğrencilerine Şehir Yerleşkesi, Seyitler Yerleşkesi ve Hopa Yerleşkesinde bulunan yemekhanelerden oldukça uygun fiyata yemek verilmektedir. Ayrıca ögrencilerimiz okul kantininden de alternatif beslenme imkânlarını tercih edebilmektedirler.

Sağlık Hizmetleri
Artvin Çoruh Üniversitesi’nin öğrencilerine, akademik ve idari personeline hizmet vermek üzere Sağlık Kültür ve Spor Daire Baskanlığı’na bağlı Sağlık Hizmetleri biriminde bir hemşire ve bir psikolog görev yapmaktadır. Sağlık Hizmetleri biriminde ilk yardım ve acil bakım hizmeti olarak ateş, nabız, tansiyon ölçümü, küçük yaralanmalarda ve küçük yanıklarda pansuman, burkulmalarda bandaj uygulaması vb. hizmetler verilmektedir. Ayrıca ögrenciler ile Üniversitemiz personeli ve yakınları bulundukları yerdeki Devlet Hastaneleri ve Sağlık Ocaklarından yararlanmaktadır.

Kütüphane ve Bilgi kaynakları
Orijinal tasarımı ile dikkat çeken Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi tüm kullanıcılara yönelik modern imkanlara, donanımlı hizmet ve uygulama altyapısına sahiptir. Merkez Kütüphanede, 7/24 herhangi bir mekandan erişebilecekleri 40 online veritabanı aracılığı ile 31.796 elektronik dergi, 4.387.450 elektronik kitap, 4.158.621 uluslararası tez, 100’ün üzerinde ülkeden 3.597 gazete ve 3894 popüler dergi bulunmaktadır. Bu elektronik kaynaklara bilgisayar, tablet ve mobil cihazlar aracılığıyla ulaşmak mümkündür.

Nihat Gökyigit Kongre ve Kültür Merkezi
Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi sempozyum, seminer, kongre ve konferans gibi çesitli kültürel ve akademik etkinliklere ev sahipligi yapmaktadır. Merkez, 487 koltuk kapasiteli kongre salonuyla konser, tiyatro ve kongre organizasyonlarında duyulan mekân ihtiyacına cevap vermektedir. Kongre ve Kültür Merkezinde ayrıca 130’ar kişilik 3 farklı salon, tiyatro ve konser grupları için 3 kulis, 3 prova odası, 3 atölye, 6 sanatçı odası, toplantı salonu, çeviri ve projeksiyon odası ve VIP salonu bulunmaktadır.

Artvin Çoruh Üniversitesi Konumu

Artvin Çoruh Üniversitesi Adresi;  Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü 08100 Seyitler, Merkez, Artvin, Türkiye

∼Merkeze 11 km (Araçla yaklaşık 26 dk)
∼Artvin Otogarına yaklaşık 5,2  km (Araçla 9 dk)

 Artvin Çoruh Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 0 466 215 1000
Fax: 0 466 215 1055
Web: https://www.artvin.edu.tr/
E-posta: bilgiedinme@artvin.edu.tr
Adres:Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü 08100 Seyitler, Merkez, Artvin, Türkiye

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım Başarı Sıralaması Taban Puanları 2013 2014 - Fransız Dili ve Edebiyatı 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Aktüerya 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Müzecilik 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Moda ve Tekstil Tasarımı 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Kimya Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Türk İslam Arkeolojisi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Tarımsal Biyoteknoloji 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Adli Bilişim Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam