Arapça Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Arapça Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Arapça Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Arapça Öğretmenliği bölümü taban puanları,Arapça Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Arapça Öğretmenliği bölümü atamaları,Arapça Öğretmenliği bölümü dersleri,Arapça Öğretmenliği bölümü taban puanları,Arapça Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Arapça Öğretmenliği maaşları

Arapça Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Arap diliyle ilgili okuma, yazma ve sözlü iletişim becerilerine ilişkin eğitim-öğretim hizmetlerinin yürütüldüğü ve dil bilgisi, Arap Edebiyatı, Arapça-Türkçe çeviri, Türkçe-Arapça çeviri, Çağdaş Arap Toplumu gibi dilbilim ağırlıklı derslerin yanı sıra Eğitim Bilimine Giriş, Eğitim Psikolojisi, Türk Eğitim Tarihi, Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Özel Öğretim Yöntemleri ve Sınıf Yönetimi gibi pedagojik derslerin anlatıldığı bir lisans programıdır.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Arapça Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Arapçanın Yapısı,
– Sözlü İletişim Teknikleri,
– Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi,
– Eğitim Sosyolojisi,
– Yazma ve Okuma Becerileri,
– Öğrenme Güçlüğü,
– Arapça Ders Kitabı İncelenmesi,
– Arap Kültür Tarihi,
– Arapça – Türkçe Çeviri,
– Arapça Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları,
– Karşılaştırmalı Arapça ve Türkçe Dilbilgisi,
– Arap Öykücülüğü,
– Çağdaş Arap Öykücülüğü,
– Edebi Metinler İncelenmesi ve Öğretimi,
– Klasik Metinler,
– Belagat Sanatları,
– Yabancı Dil Öğretiminde Ölçme ve Değerlendirme,
– Arapçanın Lehçeleri,
– Kuran Arapçası

Ve daha birçok dersten 8 yarıyıllık eğitim süresi boyunca sorumlu olurlar. Tüm bu dersleri başarı ile tamamlayanlara “Arapça Öğretmenliği Lisans Diploması” elde etme hakkı verilir. Bu bölüm mezunlarına “Arapça Öğretmeni” unvanı verilir.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Arapça, Arap Edebiyatı ve kültürü üzerine gerçekleştirilen her türlü çalışmada bulunarak bu konu hakkında ilgi sahibi olan kişilere bilgi aktarımının sağlanması hususunda görev almaktır.

Arapça Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Arapça Öğretmenliği bölümünden mezun olanlar İmam Hatip Liseleri, Arap dünyasıyla ticari, ekonomik ve kültürel işleri yürüten kurum, kuruluş ve işletmelerde çalışma imkânı bulur.

Arapça Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Arapça Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Arapça Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Arapça Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam