Arapça Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Arapça Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Arapça Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Arapça Öğretmenliği bölümü taban puanları,Arapça Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Arapça Öğretmenliği bölümü atamaları,Arapça Öğretmenliği bölümü dersleri,Arapça Öğretmenliği bölümü taban puanları,Arapça Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Arapça Öğretmenliği maaşları

Arapça Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Arap diliyle ilgili okuma, yazma ve sözlü iletişim becerilerine ilişkin eğitim-öğretim hizmetlerinin yürütüldüğü ve dil bilgisi, Arap Edebiyatı, Arapça-Türkçe çeviri, Türkçe-Arapça çeviri, Çağdaş Arap Toplumu gibi dilbilim ağırlıklı derslerin yanı sıra Eğitim Bilimine Giriş, Eğitim Psikolojisi, Türk Eğitim Tarihi, Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Özel Öğretim Yöntemleri ve Sınıf Yönetimi gibi pedagojik derslerin anlatıldığı bir lisans programıdır.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Arapça Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Arapçanın Yapısı,
– Sözlü İletişim Teknikleri,
– Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi,
– Eğitim Sosyolojisi,
– Yazma ve Okuma Becerileri,
– Öğrenme Güçlüğü,
– Arapça Ders Kitabı İncelenmesi,
– Arap Kültür Tarihi,
– Arapça – Türkçe Çeviri,
– Arapça Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları,
– Karşılaştırmalı Arapça ve Türkçe Dilbilgisi,
– Arap Öykücülüğü,
– Çağdaş Arap Öykücülüğü,
– Edebi Metinler İncelenmesi ve Öğretimi,
– Klasik Metinler,
– Belagat Sanatları,
– Yabancı Dil Öğretiminde Ölçme ve Değerlendirme,
– Arapçanın Lehçeleri,
– Kuran Arapçası

Ve daha birçok dersten 8 yarıyıllık eğitim süresi boyunca sorumlu olurlar. Tüm bu dersleri başarı ile tamamlayanlara “Arapça Öğretmenliği Lisans Diploması” elde etme hakkı verilir. Bu bölüm mezunlarına “Arapça Öğretmeni” unvanı verilir.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Arapça, Arap Edebiyatı ve kültürü üzerine gerçekleştirilen her türlü çalışmada bulunarak bu konu hakkında ilgi sahibi olan kişilere bilgi aktarımının sağlanması hususunda görev almaktır.

Arapça Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Arapça Öğretmenliği bölümünden mezun olanlar İmam Hatip Liseleri, Arap dünyasıyla ticari, ekonomik ve kültürel işleri yürüten kurum, kuruluş ve işletmelerde çalışma imkânı bulur.

Arapça Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Arapça Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Arapça Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Arapça Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Arapça Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -