reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

AÖL 3.dönem soru ve cevapları!

06.07.2017
A+
A-
AÖL 3.dönem soru ve cevapları!

AÖL 3. dönem sınavlarının sonuncusu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Binlerce öğrenci AÖL oturumlarının ardından sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını araştırmaya başladı. Peki 2017 yılı itibariyle düzenlenen AÖL soru ve cevapları ne zaman açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) takvimine göre açık lise sonuçları bu ay içerisinde adayların erişimine açılacak. Peki, AÖL sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

AÖL 3. DÖNEM SORULAR VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

AÖL sonuçları için bir süre bekleyecek olan açık liseliler alacakları notları tahmin edebilmek için sorular ve cevapların yayımlanıp yayımlanmadığını öğrenmeye çalışıyor.

AÖL soruları ve cevaplarının bir hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor. Açık liseliler, AÖL’de çıkan sorular ve yanıtları MEB’in resmi sayfası üzerinden erişilebiliyor.

AÖL SINAVI SORU VE CEVAPLARI – TIKLA


MEB tarafından 01 Temmuz ve 02 Temmuz’da düzenlenen Açık öğretim lisesi (AÖL) soru ve cevapları bu hafta içi açıklanması bekleniyor. AÖL 3.dönem soru ve cevapları yukarıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SINAVDA YANLIŞ DOĞRUYU GÖTÜRÜR MÜ?

Açık Öğretim Lisesi sınavlarında verilen yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Bir başka ifade ile yanlış, doğruyu götürmez.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NDEN MEZUN OLMAK İÇİN;

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

Kaynak: Haber7

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.