AÖF üç ders sınavı sınav yerleri!

29 Haziran perşembe günü itibariyle 2017 AÖF üç ders sınavı giriş yerleri açıklandı mı? Mezun olmak için sınava girecek binlerce kişi AÖF bütünleme sınavı giriş belgesini merakla bekliyor. Peki AÖF 3 ders sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte 2017 açık öğretim fakültesi sınav giriş belgesi detayları

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

AÖF final sonuçlarının ardından öğrenciler mezun olabilmek için kalan dersleri için de sınava girecekler. Tek ders sınavı olarak uygulanan sınavlar alınan karar ile üç ders sınavına çevrilmişti. Adaylar 22 Temmuz 2017’de üç ders sınavına girecekler.

AÖF 3 ders sınavı giriş yerleri ise sınava bir hafta kala http://aof.anadolu.edu.tr adresinde erişime açılacak. AÖF sınav giriş belgesini yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Üç ders sınavına girebilmek için şartlar nelerdir?

Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin güz ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.

Sınava giren öğrencilerin alacağı sonuçlar ise ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları dikkate alınarak değerlendirilecek.

Kaynak: Haber7

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 13 + 4 kaçtır?