Antrenörlük Eğitimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Antrenörlük Eğitimi bölümü hangi üniversitelerde var, Antrenörlük Eğitimi bölümü iş olanakları,Antrenörlük Eğitimi bölümü taban puanları,Antrenörlük Eğitimi bölümü olan üniversiteler,Antrenörlük Eğitimi bölümü atamaları,Antrenörlük Eğitimi bölümü dersleri,Antrenörlük Eğitimi bölümü taban puanları,Antrenörlük Eğitimi bölümü kaç yıllık,Antrenörlük Eğitimi maaşları

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Nedir?

Antrenörlük Eğitimi Bölümünde; sayıları ve çeşitleri gittikçe artan spor branşlarında ihtiyaç duyulan ileri kademede antrenör, monitör, kondisyoner ve fitness eğitmeni yetiştirilmektedir. Ayrıca, seçilen spor dalında uzman, insanları seven, iletişim becerisi yüksek, dışa dönük, öz disiplini gelişmiş, kendine bağlı grubu yönetip, yönlendirebilecek liderlik özelliklerine sahip, yeniliklere açık, yaratıcı kişiler yetiştirmektir. Bölümde ağırlıklı olarak antrenman (hareket) eğitimi alanında eğitim-öğretim verilmektedir.

Eğitim ve öğretim süreci içerisinde amacımız; spor alanında ihtiyaç duyulan nitelikli antrenörler yetiştirirken, sporla ilgili alanlarda sürekli araştırmalar yaparak, sporcularımızın performanslarını ve toplumumuzun yasam kalitesini arttırmak için gerekli gayreti gösterebilmektir. Son yıllarda spor alanında meydana gelen ilerlemeler dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sporda uzmanlaşmayı beraberinde getirmiştir. Öğrenciler, uzmanlaştıkları alanda yoğun bir eğitim almasını sağlamak, bunun yanı sıra spor bilimlerine ait bir çok bilgiyi edinmelerini eğitim ve öğretim sürecinde sağlamak antrenörlük bölümümüz tarafından amaçlanmaktadır.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Antrenörlük Eğitimi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Antrenörlük Eğitimi ve İlkeleri,
– Atletizm,
– Genel Jimnastik,
– İnsan Anatomisi ve Kinesiyolojisi,
– Sağlık Bilgisi ve İlk Yardım,
– Hentbol, Voleybol, Basketbol, Futbol
– Ritim Eğitimi ve Dans,
– Türk Spor Kültürü ve Tarihi,
– Bireysel Sporlar (Bisiklet, Badminton, Bilardo, Aerobik-Step vb.)
– Spor Fizyolojisi,
– Artistik Jimnastik,
– Sporcu Beslenmesi,
– Sporcu Masajı,
– Spor Kazalarından Korunma ve Rehabilitasyon,

gibi geneli uygulamaya dayanan derslerden sorumlu olacaklardır. 8 yarıyıllık eğitim süresini başarı ile tamamlayanlar ” Antrenörlük Eğitimi Lisans Diploması” nı almaya hak kazanacaklar ve Antrenör unvanı alacaklardır.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Antrenörlük eğitimi mezunları, müsabakalarda yer alacak her branştan sporcuların eğitilmesini sağlar.

Antrenörlük Eğitimi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Antrenörlük eğitimi bölümünü başarı ile bitiren mezunlar, eğitim aldıkları spor branşında ilgili spor federasyonunun belirlediği seviyede antrenörlük diplomasını almaya hak kazanırlar, böylelikle mezunlarımız üst seviyede antrenör çeşitli amatör ve profesyonel spor kulüplerinde antrenör olarak çalışmaları mümkündür. Ayrıca mezunlarımız, Gençlik ve Spor Müdürlüklerine bağlı antrenörlük ile ilgili kadrolarda, çeşitli kulüplerde uygulamacı veya farklı pozisyonlarda da is bulabilmektedirler.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Antrenörlük Eğitimi bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Antrenörlük Eğitimi Taban Puanları için tıklayınız.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 20 + 2 kaçtır?


Basari Sıralamaları