Reklam
Reklam
reklam reklam

Antalya Bilim Üniversitesi Hakkında BilgiAntalya Bilim Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Antalya Bilim Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Antalya Bilim Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ

Antalya Bilim Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Vakıf

İL : Antalya

Kuruluş Yılı :2012

Rektör: Prof. Dr. İsmail Yüksek

Antalya Bilim Üniversitesi (eski adı ile Uluslararası Antalya Üniversitesi) 21 Temmuz 2010 tarihli resmi gazete[3] kararıyla Antalya’da kurulmuş olan ikinci üniversite ve ilk vakıf üniversitesidir. Uluslararası Antalya Üniversitesi, Gaye Eğitim Sağlık Spor ve Çevre Vakfı tarafından kurulmuştur. 2012-13 eğitim öğretim dönemine öğrenci alımına başlayan üniversitenin rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’dir. Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası üniversitesidir.

Resmi Gazete haberine göre; 6 fakülte (İktisadi ve idari bilimler, Mühendislik, Turizm, Hukuk, İletişim ve Güzel sanatlar ve mimarlık), 4 yüksekokul (Sivil havacılık, Yabancı diller, Adalet meslek yüksekokulu ve Meslek yüksekokulu) ve 2 enstitüden (Sosyal bilimler, Fen bilimleri) oluşacaktır. Okula ulaşım özel servislerle ve toplu taşıma ile sağlanmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Okulda 83 ülkeden öğrenciler bulunmaktadır. İlk mezunlarını 2017’de vermiştir.

Fakülteler
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼Turizm Fakültesi
∼Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi

Yüksekokul
∼Yabancı Diller Yüksek Okulu

Antalya Bilim Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Antalya Bilim Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Antalya Bilim Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Antalya Bilim Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Antalya Bilim Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Antalya Bilim Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Antalya Bilim Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Antalya Bilim Üniversitesi Burs İmkanları

Başarı Bursu:Üniversitemiz öğrencilerinin ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.30 ve üzeri olan öğrencilere verilen burstur.(Burs ve Finansal Destek yönergemize göre başarı şartını sağlayan öğrencilerimiz Başarı Bursundan oranına göre faydalanır. )

Çift Ana Dal ve Yandal Bursu:Tam burslu, indirimli ve ya ücretli olmasına bakılmaksızın genel not ortalaması 4.00 üzerinden en az 2.75 olan öğrenciler ücretsiz yandal, en az 3.00 olan öğrenciler kendi Fakülte/Yüksek Okulları içerisinde ücretsiz çift ana dal, 3.25 olan öğrenciler ise diğer Fakülte/Yüksek Okullarda da çift ana dal yapabilirler.

Spor Bursu:İngilizce Hazırlık, Önlisans ve Lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden bireysel başarılarında üstün başarılı olduklarını belgeleyen ve Üniversite adına yarışlara katılabilecek olanlara değerlendirmeler sonrası verilir.( Pilotaj programındaki uçuş eğitimi ücreti kapsam dışıdır.)

Şehit Çocukları Bursu:LYS sınavı sonucunda Antalya Bİlim Üniversitesi’nin burslu programlarından herhangi birine girme hakkı kazanan ve en yüksek puanı alan ilk 10 (on) aday %100 burslu olarak öğrenim hakkı elde eder. ( Pilotaj programındaki uçuş eğitimi ücreti kapsam dışıdır.)

TÜBİTAK veya Ulusal/ Uluslararası Proje Bursları:Üniversitemiz adına TÜBİTAK veya Ulusal/ Uluslararası Projelerde çalışan öğrencilerimiz bilimsel aktivitelere katıldıklarında proje yürütücüsünün teklifi ile belli oranda burs alabilirler. ( Pilotaj programındaki uçuş eğitimi ücreti kapsam dışıdır.)

Ayrıca Antalya Bilim Üniversitesi ile ilgili burs ve eğitim ücretleri için tıklayınız..

Antalya Bilim Üniversitesi Yurt İmkanları

Antalya Bilim Üniversitesi yurt binaları kampüs içi (Kız öğrenci yurdu) ve kampüs dışı (Erkek öğrenci yurdu) olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.

Antalya Bilim Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Kütüphane
–>Sinema Salonu
–>Sanal mahkeme
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Sağlık Merkezi
–>Otopark
–>Güvenlik
–>Kafeterya

Antalya Bilim Üniversitesi Konumu

Antalya Bilim Üniversitesi Adresi; Çıplaklı Mah. Akdeniz Bulvarı No:290 A Döşemealtı/Antalya

∼Merkeze 25 km (Araçla yaklaşık 33 dk)
∼Antalya Havaalanına: 37  km (Araçla 40 dk)
∼Antalya Otogarına yaklaşık 17 km (Araçla 20 dk)

 Antalya Bilim Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:+90 242 245 00 00
Fax:+90 242 245 01 00
Web:https://www.antalya.edu.tr/tr
E-posta: info@antalya.edu.tr
Adres: Çıplaklı Mah. Akdeniz Bulvarı No:290 A Döşemealtı/Antalya

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşahhas Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Açık Seçik Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Kopmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Beceriksiz Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Yetenekli Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bir Araya Getirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bölümlemek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Demokrat Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - İtiştirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Çekiştirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Azade Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Buçuklu Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Etraflı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Yatık Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Nizami Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Dinlenme Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Yorulma Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - İstirahat Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Helal Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Taş Yürekli Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Fizik Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Lojistik Yönetimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Tarımsal Biyoteknoloji 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Muhasebe ve Finansal Yönetim 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Enerji Sistemleri Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - İletişim Tasarımı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - El Sanatları Tasarımı ve Üretimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Hindoloji 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Dijital Oyun Tasarımı Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam