Reklam
Reklam
reklam

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hakkında Bilgi


Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Ankara

Kuruluş Yılı :2018

Rektör: Prof. Dr. Yusuf Tekin

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi kısaca AHBV, 18 Mayıs 2018 tarihinde Gazi Üniversitesinden ayrılarak oluşturulan bir devlet üniversitesidir. Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf Tekin atanmıştır.Gazi Üniversitesinin en köklü fakültelerinin kendisine bağlanmasıyla aktarılan deneyim ve imkanlar ile Sosyal Bilimler ve Sanat alanında öncü bir üniversite olmayı planlayan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi sadece teorik olarak değil araştırma ve uygulama imkanları ile de dikkat çekmektedir.

Fakülteler
∼Güzel Sanatlar Fakültesi
∼Edebiyat Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼İletişim Fakültesi
∼Polatlı Fen-Edebiyat Fakültesi
∼Polatlı İlahiyat Fakültesi
∼Sanat ve Tasarım Fakültesi
∼Turizm Fakültesi

Yüksekokullar
∼Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu
∼Tapu Kadastro Yüksekokulu
∼Türk Müziği Devlet Konservatuvarı
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Adalet Meslek Yüksekokulu
∼Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Polatlı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Burs İmkanları

-Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs, öğrenim kredisi ve kyk yurt bursu alabilirsiniz.

-Gereksinimi olan başarılı öğrencilere, öğrenci yemekhanesinde günde bir öğle öğünü ücretsiz olarak sağlanır. Yemek bursu 1 akademik yıl için geçerlidir. Yurt bursu; Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitemize ayrılan karşılıksız burs kontenjanı fakülte ve yüksekokulların kayıtlı öğrenci sayıları göz önüne alınarak dağılımları belirlenmektedir.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yurt İmkanları

Başkentin merkezinde olmasından dolayı öğrencilerimiz şehrin her yerinde ikamet edebilmekte ve bütün olanaklarından yararlanabilmektedir. Devlet ve özel öğrenci yurtlarının büyük bir kısmı, yerleşkelerimizin yakınlarında bulunmaktadır.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kampüste Yaşam

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, başkentin merkezinde yer alan bir şehir üniversitesidir. Fakülte ve yüksekokullar Beşevler, Çankaya, Gazi Mahallesi, Gölbaşı, ve Polatlı olmak üzere şehrin çeşitli merkezlerinde yer almaktadır. Üniversitemizde yıl boyunca konserler, kültür şenlikleri, tiyatro gösterileri, sinema günleri, şenlikler, müzik ve halk oyunları gösterileri, anma ve kutlama törenleri, sergi, kongre, panel, sempozyum ve konferanslar gibi çok çeşitli bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi değişik büyüklüklerde 10 adet salona sahiptir. Kapsamlı toplantılar için 1600 kişilik Itri Salonu, orta ölçekli toplantılar için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi içerisinde bulunan 450 kişilik Yüzüncü Yıl Salonu ve Rektörlük Yerleşkesinde bulunan 600 kişilik Abadan Konferans Salonu yanında küçük kapsamlı birçok salon bulunmaktadır. Öğrencilerimizin profesyonel gelecekleri için olduğu kadar, keyifli zaman geçirmeleri için de hizmet veren bu salonlar, onları alanlarında uzmanlaşmış isimlerle buluşturdukları gibi, çatımız altında geçirdikleri yıllarda tatlı anılar biriktirmelerine de aracı olmaktadır.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Konumu

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Adresi; Yücetepe Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/ANKARA

∼Merkeze 12 km (Araçla yaklaşık 18 dk)
∼Ankara Havaalanına 9,12 km (Araçla 19 dk)
∼Ankara Otogarına yaklaşık 9 km (Araçla 10 dk)

 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 0 (312) 231 73 60
Fax:
Web: https://hacibayram.edu.tr/
Kep Adresi: hacibayramveli@hs01.kep.tr
Adres:Yücetepe Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/ANKARA

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Kamu Yönetimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Gazetecilik Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Moda ve Tekstil Tasarımı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Fransızca Öğretmenliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Fen Bilgisi Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Bilim Tarihi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Takı Tasarımı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam