Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü atamaları,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü dersleri,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı maaşları

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Bir dili öğrenmenin en yi yolu bu dilin kültürünü öğrenmekten geçer: Dili öğrenmekse bu dilde var olmak demektir. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde anlatılan konular kültür, tarih ve politika gibi alanlarla ilişki içinde ele alınarak analitik ve eleştirel düşünmenin geliştirilmesi hedeflenir. Temel amaç öğrencileri hem dil hem de kültürle donatarak sözlü ve yazılı becerilerini geliştirmektir.

“Batı Uygarlık Tarihi”, Akademik Okuma ve Yazma”, “Amerikan Edebiyatı”, “Amerikan Tarihi”, “Amerikan Sa- natı”, “Amerikan Tiyatrosu”, “Amerikan Şiiri”, “Amerikan Romanı”, “Amerikan Kısa Öyküsü”, “Amerikan Diplomasi Tarihi”, “Amerikan Dış Politikası”, “Türk-Amerikan İlişkileri Tarihi”, “Amerikan Medyası”, “Amerikan Toplum Yapısı”, “Etnik Amerika” gibi derslerle birlikte kompozisyon, konuşma teknikleri, çeviri, mitoloji, romantik ve realist dönemde ortaya çıkan eserler gibi konularda ayrıntılı incelemeler ve araştırmalar yapılır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne tercih listesinde yer vermeyi amaçlayan aday öğrenciler;

– Amerika Tarihi,
– Amerika Edebiyat Tarihi,
– Amerikan İngilizcesi Tarihi,
– Mitoloji,
– İleri Yazım Teknikleri,
– Metin Analizleri,
– Amerikan Kültürü,
– Amerikan Şiiri,
– Amerikan Romanları,
– Amerikan Dramaları,
– Bölgesel Amerikan Kültürleri,
– Çeviri,
– Amerikan Popüler Kültürü

Yanı sıra birçok dersten 8 yarıyıllık eğitim süreleri boyunca sorumlu olacaklar demektir.  Bu süre zarfında başarılı olan öğrenciler “Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Diploması” nı almaya hak kazanacaklardır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bu bölüm mezunları, Amerikan kültürü ve eserlerini araştırıp, derleyip dilimize kazandırmak adına gerçekleştirilen her türlü çalışmadan sorumlu olurlar.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Üniversiteler, yayınevleri, büyükelçilik ve konsolosluklar, medya kuruluşları, dış ticaret, lojistik, halkla ilişkiler ve reklam ajansları, turizm ve otelcilik firmaları, bakanlıkların ilgili bölümleri, akademik kariyer planlama merkezlerinde çalışma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm mezunları lisans eğitimleri boyunca kazandıkları sözlü ve yazılı dil becerileri, metin çözümleme ve eleştirel düşünme yetenekleriyle medyadan eğitim-öğretim sektörüne kadar çok geniş bir yelpazede çalışabilir. Ayrıca öğretmenlik sertifikası alan mezunlar M.E.B’e bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarıyla özel öğretim kurumlarında rahatlıkla çalışabilir.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Taban Puanları için tıklayınız.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 13 + 4 kaçtır?