Altınbaş Üniversitesi Hakkında Bilgi

Altınbaş Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Altınbaş Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Altınbaş Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ

Altınbaş Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Vakıf

İL : İstanbul

Kuruluş Yılı :2008

Rektör: Prof. Dr. Çağrı Erhan

2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi” adıyla kurulan üniversitemiz, 2017 yılında yapılan isim değişikliğiyle, yoluna “Altınbaş Üniversitesi” adıyla devam ediyor.

Merhum iş adamı Mehmet Altınbaş’ın “eğitime yatırım vasiyeti” üzerine kurulan Altınbaş Üniversitesi, Altınbaş ailesi için her zaman en kıymetli sosyal sorumluluk mirası oldu. İsim değişikliği ile birlikte Altınbaş Holding’in gücünü arkasına alan Üniversite, bu itici güçle, yeni ve rekabetçi hedeflerine daha hızlı ve güvenle yürümeye başladı.

İlk öğrencilerini, 2011-2012 akademik yılında alan Altınbaş Üniversitesi, kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla uluslararası bir araştırma üniversitesi olma yolunda hızla ilerledi. Bu bağlamda alınan patentler, TÜBİTAK projeleri ve uluslararası kongrelerde gerçekleştirilen liderliklerle bilim alanında katma değer yaratmayı devam ettirdi.9 Fakülte, 3 Enstitü, 2 Meslek Yüksekokulu’nu bünyesinde barındıran Altınbaş Üniversitesi, toplamda 30 lisans, 34 ön lisans, 28 yüksek lisans ve 6 doktora programı ile öğretime devam ediyor. Uluslararası bir bilim yuvası olma hedefi kapsamında, üniversite bünyesinde eğitim gören 10 binin üzerindeki öğrencinin 3 binden fazlasını dünyanın 88 farklı ülkesinden gelen öğrenciler oluşturuyor.

Fakülteler
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
∼Eczacılık Fakültesi
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Yüksekokullar
∼Yabancı Diller Yüksekokulu
∼Meslek Yüksekokulu

Enstitüler
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Altınbaş Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Altınbaş Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Altınbaş Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Altınbaş Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Altınbaş Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Altınbaş Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Altınbaş Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Altınbaş Üniversitesi Burs İmkanları

-ÖSYM Bursu
-Üstün Başarı Bursu
-Onur (Başarı) Bursu
-Sanat Bursları
-Spor Bursları
-Şehir Yakını Bursu
-Mütevelli Heyet Bursu

Ayrıca Altınbaş Üniversitesi ile ilgili burs ve eğitim ücretleri için tıklayınız..

Altınbaş Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversite, kız & erkek öğrencilerine barınma imkanı sunmaktadır. Yurtta ayrıca kütüphane, spor salonu ve yemekhane bulunmaktadır. Hafta içi ücretli olarak kahvaltı ve akşam yemeği ile hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Yurt kapasitesi 400’dür. Altınbaş Üniversitesine yakın çok sayıda özel öğrrenci yurtlarıda hizmet vermektedir.

Altınbaş Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Tenis Kortu
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Fotokopi Merkezi
–>Güvenlik
–>Kafeterya
–>Engelsiz Kampüs
–>Konukevi

Altınbaş Üniversitesi Konumu

Altınbaş Üniversitesi Adresi; Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No:26, 34217 Bağcılar – İSTANBUL

∼İstanbul Esenyurt 18 km (Araçla yaklaşık 23 dk)
∼İstanbul Atatürk Havaalanına: 11  km (Araçla 16 dk)
∼İstanbul Alibeyköy Otogarına yaklaşık 16 km (Araçla 16 dk)

 Altınbaş Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: (0 212) 604 01 00
Fax:(0 212) 445 81 71
Web: http://www.kemerburgaz.edu.tr/
E-posta: info@altinbas.edu.tr
Adres:Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No:26, 34217 Bağcılar – İSTANBUL

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 40 + 6 kaçtır?


6. Sınıf Türkçe Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2024 - Fiat Egea Cross Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Hatchback Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Sedan Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Jogger Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Spring Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Duster Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Sandero Stepway Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Sandero Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen Jumper Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen Jumpy Van Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen Jumpy Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen Berlingo Van Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen Berlingo Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen C5 AirCross Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları