Almanya Konsolosluğu Randevu Alma (Online)

almanya başkonsolosluğu randevu,almanya konsolosluğu randevu,almanya başkonsolosluğu randevu telefonu,alman başkonsolosluğu randevu,almanya konsolosluk randevu,almanya konsolosluk randevu ücreti,

1 Ocak 2014 tarihinden itibaren Büyükelҫiliğin Hukuk ve Konsolosluk Bölümü`nden randevu almak isteyenler, bugüne kadar olduğu gibi artık telefonla değil, sadece yeni oluşturulan online randevu sistemine girerek internet aracılığı ile randevu alabilecekler. Bu randevu sisteminden pasaport ve kimlik başvuruları ile soyadı beyanı ve evlenme ehliyet belgeleri ile diğer belge ve tasdik işlemleri iҫin randevu alınabilecek.

DİKKAT:      Vize randevuları bundan bağımsız olarakIDATAfirması üzerinden alınmaya devam edecektir!

Randevu almadan önce lütfen aşağıdaki uyarıları okuyunuz:

Randevunuzu sadece elektronik ortamdan alabilirsiniz. Büyükelҫilik ҫalışanları aracılığı ile randevu alınması mümkün değildir, bu nedenle bu tür taleplerde bulunmamanız rica olunur.

Randevu almadan Büyükelҫiliğimize gelen başvuru sahipleri, ne kadar uzaktan geldikleri dikkate alınmaksızın, kesinlikle iҫeri alınmayacaklardır. Gereksiz seyahat ve buna bağlı masrafları üstlenmek zorunda kalmamanız iҫin, her türlü işlem iҫin öncesinde randevu almanız rica olunur.

Her bir kişi iҫin ayrı bir randevu alınması şarttır. Örneğin kendiniz ve iki ҫocuğunuz iҫin yeni pasaport başvurusunda bulunacaksanız, üҫ adet randevu almanız gerekmekte. Ya da birden fazla işlem yaptırmak istiyorsanız, örneğin önce soyadı beyanı vermek ve ardından yeni soyadınıza göre düzenlenmiş bir kimlik başvurusunda bulunmak istiyorsanız da iki adet randevu almanız gerekmekte.

Randevu alırken lütfen doğru kategoriyi seҫmeye özen gösteriniz. Yanlış kategoriden alınan randevular dikkate alınmayarak otomatik olarak iptal edilecektir.

Randevu sistemine bilgilerinizi girdikten sonra e-posta adresinize otomatik bir randevu teyit bilgisi gelecektir. Bu teyit yazısını ve işleminiz iҫin sizden istenen tüm belgeleri randevunuza gelirken beraberinizde getiriniz. Ne tür belgeler getirmeniz gerektiğini Büyükelҫiliğin internet sayfasında yayınlanan ilgili bilgi notlarından öğrenebilirsiniz.

DİKKAT:      Eksik evrakla gelmeniz durumunda, başvurunuz işleme alınamayacaktır!

Aldığınız randevuları 24 saat kala kendiniz de iptal edebilir ve tekrar yeni bir randevu alabilirisiniz. Geҫmiş tarihteki bir randevu veya aynı gündeki randevu artık iptal edilemez, bu durmda en erken randevu iki iş günü sonrasına alınabilmekte.

Randevu işlemi hızlı, kolay ve ücretsizdir. Kendiniz yapabilirsiniz. Aileden olmayan üҫüncü şahıslar iҫin alınan randevular geҫersizdir. Yanlış randevu işlemi veya birden fazla alınan randevular silinecektir.

Randevu alarak aynı zamanda Büyükelҫiliğin hazırladığı bilgileri okuyup anladığınızı teyit etmiş olacaksınız. Sormak istediğiniz hususlar konusunda elbette yardımcı olmaya hazırız.

Online Randevu Alma Sistemi İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Seda ari dedi ki:

    Kızım yabancı öğrenci sınavına girecek alman vatandaşı ancak pasaportu yok kimliği de yeterli gelmiyor aylardır İstanbul alman konsoloslugundan randevu alamıyorum mail attım geri dönüş yapılmadı kızımın pasaportu yetişmezse 1 sene kaybetmiş olacak ne yapmamız nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 20 + 2 kaçtır?