Almanca Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Almanca Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Almanca Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları,Almanca Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Almanca Öğretmenliği bölümü atamaları,Almanca Öğretmenliği bölümü dersleri,Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları,Almanca Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Almanca Öğretmenliği maaşları

Almanca Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Almanca Öğretmenliği bölümü ortaöğretim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılayabilmek için Almanca öğretmeni yetiştirmeyi planlayan 4 yıllık lisans programıdır. Alman dili ve eğitimi veren, öğrencilerin bu dili kavrama, anlama, yazma ve konuşma gibi beceriler kazanmasını sağlayan bir bölümdür. Bölümün amacı ise Alman dili, edebiyatı ve kültürü konusunda öğrenci yetiştirmektir. Ayrıca Almanca dilini ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin öğrenebilecekleri düzeye getirip, kültürlerarası bilgi, kazandığı bilgi birikimlerini öğrencilerine öğreten, evrensel değerlere duyarlı öğretmenler yetiştirmektir.

Programın amacı: Ortaöğretim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yapılır. Bölümde okuma, yazma ve iletişim becerileri, sözlü ve yazılı anlatım teknikleriyle dil bilgisi dersleri ağırlıklı olarak okutulur. Bölüm mezunları Almanca öğretmeni unvanı alarak özel liselerde ve devlete bağlı okullarda öğretmen, turizm şirketlerinde turist rehberi, ticari işletmelerin ithalat-ihracat bölümlerinde operasyon şefi veya alım-satım uzmanı ya da medya-iletişim kurumlarında dil uzmanı olarak çalışma imkânına sahiptir.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Almanca Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

–  Almancanın Yapısı,
–  Okuma Becerileri,
–  Yazma Becerileri,
–  Sözlü İletişim Becerileri,
–  Eğitim Psikolojisi,
–  Eğitim Sosyolojisi,
–  Dil Edinimi,
–  Edebi Metin İnceleme ve Öğretimi,
–  Sınıf Yönetimi,
–  Özel Öğretim Teknikleri,
–  Almanca-Türkçe Çeviri Uygulamaları,
–  Çocuklara Yabancı Dil Öğretimi,
–  Mikro Öğretim,
–  Almanca Ders Kitabı İncelemesi,
–  Materyal Değerlendirme ve Uyarlama,
–  Almanca Sınav Hazırlama ve Değerlendirme,
–  Öğretmenlik Uygulaması,
–  Makro Öğretim,
–  Almanca Öğrenme ve Öğretme Yaklaşımları,
–  Almanca Öğretimde Drama,
–  Karşılaştırmalı Ülke Bilgisi

Bu derslerin yanı sıra  8 yarıyıllık eğitim süresince sorumlu olacaklardır. Tüm bu dil ve öğretmeye dayalı dersleri başarı ile tamamlayan öğrenciler “Almanca Öğretmenliği Lisans Diploması” alıp diplomayı edinen öğrencilere de “Almanca Öğretmeni” unvanı verilir.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Almanca Öğretmenliği bölümü bulundukları kurumlar dahilinde öğrenim görmekte olan öğrencilere Almanca dilini öğretmek, edebiyat eserlerini ve kültürünü tanıtmak konusunda görev alırlar.

Almanca Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Almanca eğitim-öğretim yapan ortaöğretim kurumlarının sayısı çok az olduğundan mezunların öğretmen olarak atanma veya özel öğretim kurumlarında istihdam edilme şansı düşük olmasına rağmen Almanca konuşma ve yazma becerilerine sahip iş gücüne duyulan ihtiyaç mezunlara farklı sektörlerde çalışma imkân sunmaktadır.

Almanca Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Almanca Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Almanca Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Almanca Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 1 + 3 kaçtır?


2023 İOKBS Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı - MEB ÜLKE GENELİNDE YAPILACAK ORTAK SINAVLARIN TARİHLERİ BELLİ OLDU - 6. Sınıf Fen Bilimleri Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Matematik Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Türkçe Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - Fiat Egea Cross Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Hatchback Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Sedan Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Jogger Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Spring Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Duster Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Sandero Stepway Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Dacia Sandero Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen Jumper Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Citroen Jumpy Van Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları