Almanca Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Almanca Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Almanca Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları,Almanca Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Almanca Öğretmenliği bölümü atamaları,Almanca Öğretmenliği bölümü dersleri,Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları,Almanca Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Almanca Öğretmenliği maaşları

Almanca Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Almanca Öğretmenliği bölümü ortaöğretim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılayabilmek için Almanca öğretmeni yetiştirmeyi planlayan 4 yıllık lisans programıdır. Alman dili ve eğitimi veren, öğrencilerin bu dili kavrama, anlama, yazma ve konuşma gibi beceriler kazanmasını sağlayan bir bölümdür. Bölümün amacı ise Alman dili, edebiyatı ve kültürü konusunda öğrenci yetiştirmektir. Ayrıca Almanca dilini ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin öğrenebilecekleri düzeye getirip, kültürlerarası bilgi, kazandığı bilgi birikimlerini öğrencilerine öğreten, evrensel değerlere duyarlı öğretmenler yetiştirmektir.

Programın amacı: Ortaöğretim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yapılır. Bölümde okuma, yazma ve iletişim becerileri, sözlü ve yazılı anlatım teknikleriyle dil bilgisi dersleri ağırlıklı olarak okutulur. Bölüm mezunları Almanca öğretmeni unvanı alarak özel liselerde ve devlete bağlı okullarda öğretmen, turizm şirketlerinde turist rehberi, ticari işletmelerin ithalat-ihracat bölümlerinde operasyon şefi veya alım-satım uzmanı ya da medya-iletişim kurumlarında dil uzmanı olarak çalışma imkânına sahiptir.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Almanca Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

–  Almancanın Yapısı,
–  Okuma Becerileri,
–  Yazma Becerileri,
–  Sözlü İletişim Becerileri,
–  Eğitim Psikolojisi,
–  Eğitim Sosyolojisi,
–  Dil Edinimi,
–  Edebi Metin İnceleme ve Öğretimi,
–  Sınıf Yönetimi,
–  Özel Öğretim Teknikleri,
–  Almanca-Türkçe Çeviri Uygulamaları,
–  Çocuklara Yabancı Dil Öğretimi,
–  Mikro Öğretim,
–  Almanca Ders Kitabı İncelemesi,
–  Materyal Değerlendirme ve Uyarlama,
–  Almanca Sınav Hazırlama ve Değerlendirme,
–  Öğretmenlik Uygulaması,
–  Makro Öğretim,
–  Almanca Öğrenme ve Öğretme Yaklaşımları,
–  Almanca Öğretimde Drama,
–  Karşılaştırmalı Ülke Bilgisi

Bu derslerin yanı sıra  8 yarıyıllık eğitim süresince sorumlu olacaklardır. Tüm bu dil ve öğretmeye dayalı dersleri başarı ile tamamlayan öğrenciler “Almanca Öğretmenliği Lisans Diploması” alıp diplomayı edinen öğrencilere de “Almanca Öğretmeni” unvanı verilir.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Almanca Öğretmenliği bölümü bulundukları kurumlar dahilinde öğrenim görmekte olan öğrencilere Almanca dilini öğretmek, edebiyat eserlerini ve kültürünü tanıtmak konusunda görev alırlar.

Almanca Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Almanca eğitim-öğretim yapan ortaöğretim kurumlarının sayısı çok az olduğundan mezunların öğretmen olarak atanma veya özel öğretim kurumlarında istihdam edilme şansı düşük olmasına rağmen Almanca konuşma ve yazma becerilerine sahip iş gücüne duyulan ihtiyaç mezunlara farklı sektörlerde çalışma imkân sunmaktadır.

Almanca Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Almanca Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Almanca Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Almanca Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam