logo
logo
logo

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

01.01.2016
A+
A-
Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler
Puan Türü: DİL-1
Eğitim Süresi: 4
Eğitim Türü: Lisans

PROGRAMIN AMACI

Almanya ve Alman dili konuşulan ülkelerin edebiyatları ve kültürleri, kronolojik sırayla ve tarihi gelişim süreci içinde öğretilmektedir. Alman Dili ve Edebiyatının geçmişten günümüze geçirdiği evreler ve değişimler yazılı eserler üzerinde dilbilim açısından araştırılır ve öğretilir.

Kültür tarihiyle birlikte Alman Dili’nin tarih içinde nasıl ve hangi yönde geliştiği anlatılır. Bir dildeki gelişmeler ancak bu dilde ortaya konan edebi eserler ışığında anlaşılabildiği için Alman Dili hem zaman içindeki farklı kullanımları hem de dünya görüşleri ve düşünce sistemleri içindeki işlevle- riyle birlikte irdelenir.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Sözlü ve yazılı iletişim becerilerinin güçlü olması,

•  Gündemi ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi,


logo

•  Sabırlı ve yaratıcı olması,

•  Alman diline ve kültürüne ilgi duyması,

•  Ekip çalışmasına yatkın olması gerekmektedir.


ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Mezunlar öğretmelik yapmanın yanı sıra, satış-pazar-lama, ithalat-ihracat,  halkla ilişkiler, pazarlama,  yabancı dilde eğitim ve öğretim, yayın evleri, hava yolu taşımacılığı, lojistik, basın-yayın, uluslar arası ilişkiler gibi sektörlerde çalışma imkânına sahiptir.


Bu bölümden mezun olanlar banka ve banka benzeri kurum ve kuruluşların kambiyo servislerinde, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı gibi resmi kurumların dışilişkiler servislerinde, Almanya veya Alman dilinin konuşulduğu ülkelerle ticaret yapan özel şirket, acente ve bankalarda iş bulma imkânına sahiptir​.


GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamarı İçin TIKLAYINIZ

Alman Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var,Alman Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,Alman Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Alman Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,Alman Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,Alman Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,Alman Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Alman Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,Alman Dili ve Edebiyatı maaşları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. isimsiz dedi ki:

    merhaba arkadaşlar. benim bir sorum olacaktı. benim için şehir cok önemli. puanım ingilizceye degil de almacaya yetiyor. zaten almancayı daha cok sevıyorum. ama koşullarda istanbuldaki ünilerde sınava almaca girmek zorunlu yazıyoru. istanbuldaki üniversitelerin hepsi mi bu şekilde. yardımcı olursanız sevinirim….

BİR YORUM YAZIN