Reklam
Reklam
reklam

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Hakkında Bilgi


Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Ağrı

Kuruluş Yılı :2007

Rektör: ABDULHALİK KARABULUT

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AFSÜ), sağlık temalı bir Üniversite olarak 18 Mayıs 2018 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne bağlı sağlık eğitimi veren fakülteler ve meslek yüksekokullarının birleştirilmesiyle Afyonkarahisar’da kurulmuştur. AFSÜ dört fakülte, üç meslek yüksekokulu ve lisansüstü eğitim enstitüsü ile sağlık temalı eğitim veren üniversitedir.

Üniversite daha önce Atatürk Üniversitesi bünyesindeki Ağrı Eğitim Fakültesi iken 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” gereği Ağrı Dağı Üniversitesi adıyla üniversite düzeyine çıkarılmış, 2007 yılında Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Daha sonra Üniversitenin ve Kampüsün tüm yapılanması ve yapımını üstlenen iş adamı İbrahim Çeçen ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik arasında yapılan bir protokol ile Üniversitenin Ağrı Dağı Üniversitesi olan adı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak kabul edilmiştir.

Kendisine bağlı meslek yüksek okulu ve diğer akademik yapı eklemeleri için imar çalışmaları ve iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Özellikle ile bağlı ilçelerde meslek yüksek okulları açılması yönünde karar alınmış ve uygulama başlatılmıştır. Tek olan kampüsün genişletilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla devam etmektedir. Kampüsün yeri olarak Ağrı Şeker Fabrikası’nın eski kampüsü seçilmiştir. İnşaat bitmiş bulunmaktadır.

Fakülteler
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Eczacılık Fakültesi
∼Patnos Sultan Alparslan Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Merkezler
∼Araştırma Merkezleri
∼Hayvancılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi
∼Bilgisayar Bilişim Uygulama ve Araştırma Merkezi
∼Tarih Eserleri ve Kültür-Doğa Değerlerini Araştırma ve Uygulama Merkezi
∼Ahmedi Hani Bilim Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi
∼Mevlana Halid-i Bağdadi Uygulama ve Araştırma Merkezi
∼Merkezi Araştırma Laboratuvarı
∼Sürekli Eğitim Merkezi

Yüksekokullar
∼Sağlık Yüksekokulu
∼Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu
∼Eleşkirt Meslek Yüksekokulu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Burs İmkanları

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs, öğrenim kredisi ve kyk yurt bursu alabilirsiniz.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yurt İmkanları

-KYK
-Devlet yurtlarıyla ilgili yeterli bilginiz yoksa devlet yurtları hakkında bilgiler yazısından kyk yurtlarına dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Üniversite okumak için farklı şehre taşınan öğrenci arkadaşlarımıza birkaç tavsiyede bulunacağım. Kesinlikle devlet yurtlarına başvurun. Karşılaştırma yaptığımızda odada kalan öğrenci sayısı, ısınma, yiyecek, temizlik vb. yönleriyle devlet yurtlarının özel yurtlardan bir farkı bulunmamaktadır. Tek farkı özel yurtların daha pahalı olmasıdır.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yürüyüş Parkuru
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Tenis Kortu
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Güvenlik
–>Kafeterya

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Konumu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Adresi; Erzurum yolu 4 km 04100 Merkez / AĞRI

∼Merkeze 24 km (Araçla yaklaşık 40 dk)
∼Ağrı Havaalanına 11 km (Araçla 20 dk)
∼Ağrı Otogarına yaklaşık 6 km (Araçla 12 dk)

 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 04722162008
Fax:04722151182
Web: http://www.agri.edu.tr
E-posta: gensek@agri.edu.tr
Adres: Erzurum yolu 4 km 04100 Merkez / AĞRI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruh-bilimi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Peş-peşe Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Postane mi Postahane mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Peşi-sıra Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Poğaça mı Poaça mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Pijama mı Picama mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Pembe mi yoksa Penpe mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Program mı yoksa Proğram mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Portmanto mu yoksa Fortmanto mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Pantolon mu yoksa Pantalon mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Prim mi yoksa Pirim mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Peştamal mı yoksa Peştemal mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Priz mi yoksa Piriz mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Perakende mi yoksa Parakende mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Panorama mı Panaroma mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Parantez mi Parentez mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Pardösü mü Pardesü mü? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Pimpirik mi Pinpirik mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Profiterol mü Profütür mü? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Pek-çok Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - İşletme Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Uçak Elektrik-Elektronik 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Sanat ve Kültür Yönetimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Maliye Bölümü 2018 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Muhasebe ve Finans Yönetimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Ergoterapi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Matematik-Bilgisayar Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Urdu Dili ve Edebiyatı 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam