reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi

01.01.2016
A+
A-
Ağız Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi

Ağız Diş Sağlığı Nedir, Ağız Diş Sağlığı Ne İş Yapar, Ağız Diş Sağlığı Maaşları, Ağız Diş Sağlığı Bölümü taban puanları 2012 2013,Ağız Diş Sağlığı İş İmkanları, Ağız Diş Sağlığı İş Çalışma Alanları, Ağız Diş Sağlığı Mesleği Hakkında Bilgiler, Ağız Diş Sağlığı Bölümünün Geleceği, Ağız Diş Sağlığı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Ağız Diş Sağlığı Bölümü Tercih Edilir mi, Ağız Diş Sağlığı Tanıtımı, Ağız Diş Sağlığı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Ağız Diş Sağlığı Mezunları Ne İş Yaparlar , Ağız Diş Sağlığı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Ağız Diş Sağlığı İş Bulma Durumu,Ağız Diş Sağlığı Mezunların Maaşları,

Burada Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup dogru tercihte bulanmasıdır.

Programın Amacı

Diş Hekimlerine yardımcı olabilecek, laboratuvar aşamalarını yürütebilecek ,nitelikli ve teknik yetiştirilmesidir. Diş hekimi muayenehanelerinde, kamu veya özel kişilere ait diş polikliniklerinde diş hekiminin tüm klinik çalışmaları için gerekli ortamı hazırlayacak, hasta tedavisi sırasında yardımcı olacak, bunun yanı sıra hasta kabulün de sorumluluk alacak "Diş Hekimliği Klinik Yardımcı " elemanların yetiştirilmesidir . Programın öğretim dili Türkçe'dir. isteyen öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Eğitimi alabilirler.

Çalısına Alanları

Bu bölümden mezun olanlar bireysel çalışma imkanına sahip olmayıp diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağlığı ile ilgili birimlerinde veya kamu kuruluşlarında çalışabilirler.

Programı bitiren öğrencilere Ön Lisan Diploması ve Sağlık Teknikeri  (Ağız ve  Diş Sağlığı)  ünvanı verilir

Meslek hakkında bilgiler;

Öğrenimi 2 yıllık, Asıl olarak Diş hekimi yardımcısı hemşire yetiştirmek amaçlanıyor. Genelde kız öğrenciler alınıyor. Hem 1 hem de 2. sınıflarda öğrenciler Diş Hekimliği Fakültesi bünyesindeki staj görüyorlar. Kontenjan 20 kişi. Mezunlara sağlık teknikerleri diploması veriliyor. Devlet hastanesi ve özel hastaneler de çalışma imkanları var.

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 37 YORUM
 1. OzleMKAR dedi ki:

  İmam hatip lisesi son sınıf öğrencisiyim. Üniversitede ağız ve diş sağlığı bölümü tercih etmek istiyorum ama hazırlık okumam gerekir mi bi fikrim yok. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

  1. Sümeyye dedi ki:

   Hayir gerekmiyor ben de imam hatip mezunuyum direkt başladım universiteye

   1. Beyza dedi ki:

    Iyi bi bölüm mü atamasi var mi mezun olduktan sonra maaş ne kadar olur bilgi verirseniz sevinirim

 2. Ayla dedi ki:

  Ben lise mezunuyum dishekimi yaninda calısıyorum yardimci olarak . Bence bu bolumu okumak sacmaliktan baska bisey degil benden size tavsiye her isi yapiyorsununuz

 3. Merve dedi ki:

  Optistenlik bolumunden ads gecis var mi?

 4. Adar dedi ki:

  Beyler ben saglik lisesi mezunuyum ve iki bolum arasinda kararsiz kaldim paremedik ve ağız ve diş sağlığı paremedik gercekten guzel ama cok yığılma var puanlari iki yıla kadar tavan yapar ben simdilik agiz ve dis sagligi dusunuyorum ve gercekten bilgi olan ve bu bolumu okuyan kisiler cevap verebilir mi

 5. Elif dedi ki:

  Arkadaşlar ben 2014 yılı büro yönetimi ve yönetici asistanligi bölümü mezunuyum şimdi tekrardan sınava hazrlaniyorum .. yorumlardan sınavsız geçiş hakkını gördüm buyuzden sormak istedim ben şuan bu haktan yararlanabilirmiyim ??3 yıldir mezunum?

 6. policegirl dedi ki:

  bende kirikkale uni bu bolumu okuyorum. sans eseri yazdim geldi istemsiz olarqk ama mutluyum. hedef pmyo pomem paem tsk olsq da bilgi qlmak isteyenlere yardimci olurum.

  1. alwy dedi ki:

   nasıl bi bölümbilgi verir misiniz

  2. sifa dedi ki:

   Buyil bende yazmayi dusunuyorm atamalari falan nasil iyi bi meslekmi sizce

  3. Özge dedi ki:

   İş imkani var mı mezun olduktan sonra kolayca bulabilir miyiz ??

  4. Mizgin dedi ki:

   Devlet yurdu çıktı mı size? Bir de bölümden memnun musunuz? Tabii ki her bölümün zorluğu var bunun zorluk derecesi nasıl peki?

  5. Asddaa dedi ki:

   Bende kkü yazmak istiyorum dersler ve staj durumu nasıl iş imkanları nasıl

  6. Enes dedi ki:

   Pomem olmak istiyorum ama hakkimda tm bilgi nilmiyorum

 7. Hekim gürez dedi ki:

  Arkadaşlar ben şuan inonu üniversitesinde ağı ve diş sağlığı okuyorum. Gelmeyin rezaletlik temizlikten başka si yapmıyoruz stajda inanki öyle utanıyorum ki.gelmeyen sizin yerinizde olsam..

  1. Özge dedi ki:

   İş imkanı var mı mezun olduktan sonra kolayca bulabilir miyiz ????

 8. fatma dedi ki:

  Meslek lisesi cikisliyim Ygs ile ağız ve diş saglıgi bölümüne gidebilir miyim

  1. Elif dedi ki:

   Bende imam hatip mezunuyum ilk tercihime yazdım ve çıktı arada 200 bin kişi olmasına rağmen yani lisen problem olmuyor sıralamayla giriyorsun

  2. cuma dedi ki:

   evet tyt gireceksiniz

 9. bade dedi ki:

  benim ygs puanım 250 gideçeğim bölimün 267 sizce gelirmi

 10. Fatmanur dedi ki:

  Bu bölümden sonra rahat iş bulabılır mıyz