reklam
reklam
logo
logo
logo

2018 Açıköğretim DGS Kayıtları Nasıl Yapılır

05.07.2018
A+
A-
2018 Açıköğretim DGS Kayıtları Nasıl Yapılır

Açıköğretim dgs kayıtları nasıl yapılır, dgs açıköğretim kayıtları için gerekli evraklar,nasıl kayıt yaptırabilirim gibi sorularını sizlere bu yazımızda cevaplayacağız.

Dikey Geçiş

“Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programı mezunlarından lisans öğrenimine devam etmek isteyenler dikey geçişle kayıt yaptırabilmektedirler.

2018 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları İÇİN TIKLAYINIZ

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programları son sınıf öğrencileri ve mezunlarının, örgün ve açıköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)tarafından yürütülmektedir. Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programları son sınıf öğrencileri ve mezunları, 2018-2019 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine dikey geçiş yapmak istiyorlarsa 2018 Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmek zorundadırlar.

TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

DGS PUAN HESAPLAMA

2018 Dikey Geçiş Sınavı (2018-DGS) 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olup sınava girmek isteyen adaylar 16 Mayıs – 24 Mayıs 2018 tarihleri arasında 2018-DGS kılavuzundaki başvuru koşullarındaki açıklamalara göre başvuru işlemlerini ÖSYM başvuru merkezlerinden veya bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapacaklardır.

Adaylar, 2018-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Adayların DGS kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.


Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri

2018-2019 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri*
İnternet Başvuru Tarihi 24 – 28 Eylül 2018
İnternet Başvuru Adresi http://aof.anadolu.edu.tr
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 24 – 28 Eylül 2018
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 28 Eylül 2018

* Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, 2018-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

2018-2019 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki Lisans Programlarının 5. Yarıyılına;

Doğrudan Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi
Fark Dersler Alarak* Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

*Alınacak fark derslerin listesi için buraya tıklayınız.

Açıköğretim dahil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar 2018-DGS’ye başvuramazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Dursun yıldırım dedi ki:

  Merhaba ben dgs ye girdim ama barajı geçemedim sınavsız dört yılık dışardan okuyamıyormuyum.

 2. Ceylan dedi ki:

  Ya ben aciktan tercih yapamiyorum bilrn biri yardimci olabilrmi lutfen klavuzda yok cunku anlamiyorum bisey

 3. Ozan dedi ki:

  Ben 2 yıllık uçak tek. Mezunuyum dgs den işletme fakültesi için yeterli puanı aldım bu bölüme başladığımda 3.sınıftan devam edicem fakat mezun olduğumda benim uçak tek. Diplomamın geçersiz olma gibi bir durumu var mı? Kısacası işletmeden mezun olunca uçak diplomamı kullana bilirim dimi

  1. Mehmet Akgün dedi ki:

   Evet uçak tek. Yanacak KPSSden başvuru yapamazsınız işletme lisansdan yaparsınız KPSS

 4. gamy dedi ki:

  Puan türü olarak EA yazdigi için esitagirlik olarak degerlendirecekler

 5. Serkan dedi ki:

  Peki benim sozel puanımda mı ? Yoksa EA puanımdan yada sayısal puanımdan mı degerlendırecekler? Açık öğretim yerleştirmeleri için.